Kladno dostal do vedení nehlídaný Klinka, jehož krásně našel Szabo. Poté si Zachariáš vymodlil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Szabo. "Gabrielovi prý zůstal prst v dresu soupeře a jak ho chtěl vytáhnout… Byla to klukovina,“ čílil Zdeněk Ščasný, kouč Žižkova. Těsně před přestávkou navíc dostal domácí Pilař červenou kartu poté, co napadal brankáře Pavlíka.

Ve druhé části to na zvrat nevypadalo, jenže Kladnu se během chvíle rozpadla obrana. Musel odstoupit zraněný Procházka, který si poprvé v lize zahrál proti bratrovi, a chvíli na to šel ze hřiště i Drsek. "Už v poločase říkal, že má virózu a necítí se dobře," přiblížil kladenský asistent Stanislav Hejkal. Domácí toho využili, ač už to vypadalo, že se nemůže nic stát.

V poslední čtvrthodině se prosadil svou osmou a devátou trefou v sezoně Makedonec Naumov. V závěru měli Kladeňáci velké štěstí, když Hruška netrefil prázdnou bránu. V nastaveném čase byl ještě na tribunu vykázán trenér Ščasný a vyloučen Švancara (v té době na lavičce).

Kladno by bod před utkáním bralo, nakonec ale v jeho řadách zavládly rozpaky. "V poločase jsme hráče nabádali, že poločasové vedení dva nula je zrádné, a že není nic hotovo. Jenže se ukázala česká povaha. Přestali jsme běhat a Žižkov málem vyhrál. Byla to ale jen a jen naše vina, to zdůrazńuji."

Prohlédněte si fotogalerii.

Viktoria Žižkov - SK Kladno 2:2 (0:2)
Branky: 74. a 85. Naumov - 11. Klinka, 26. Szabo (pk).Rozhodčí: Bílek - Chytil, Vysloužil. ŽK: T. Procházka, Pilař, Hruška, Naumov – Bartek, Hajník. ČK: Pilař, Švancara (na lavičce). Diváci. 3451.
Žižkov: Bartalský - Vaculík, Pilař, Gabriel, Hruška - Stracený, Sabou, Procházka, Koukal - Naumov, Švancara.
Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek (65. Gross), Procházka (60. Zoubele) - Bartek, Szabo, Dubský, Hajník - Klinka, Zachariáš (80. Šilhan).