Už v první půlce padly dva vlastňáky. Aktivnější Unhošť Novo tlačila a Moc při první gólu spíše nešťastně zasáhl merunu před nabíhajícím Korpou. Další vlastňák Endšta už byl chybou hostů. „vybíhal jsme si na centr a křikl mám. Spoluhráč mi však chtěl míč přisunout břichem a nějak se mu to povedlo mně do protipohybu," popisoval nešťastný gólman Nova Josef Zlata.

A doplnil, že i další rána Kostelníka byla tečována Sikorou a skončila na břevně.

Gadzun ale dostal Novo zpět do hry a z jasného duelu bylo drama. Kdyby Novo, které v pauze rychle posílil Šromovský vracející se z práce, proměňovalo šance, mohli duel vyrovnat, ale i otočit. Gibiš dvakrát skvěle zachytal, pomohla mu břevno i tyč. „Krásně se to dalo otočit, ale zakončovali jsme špatně, navíc můj protějšek Gibiš zaslouží pochvalu," uznal Zlata a jeho brankářská pochvala má hodnotu.

Přesto ho v závěru pokořil ještě jeden spoluhráč. pacovský místo aby přízemní centr nechal proběhnout kolem brány, zkusil ho odkopnout, ale zamotal se mu mezi kotníky a bylo hotovo – 3:1. „Nikdy v kariéře jsme tohle nezažil a že chytám dlouho. Nicméně dneska mě to mrzí, ale beru to už víc s nadhledem," dodal veterán v bráně Nova, jehož v neděli čeká boj se svými Doksy a synem Rendou, který mu bude chtít dát gól. „Ať si góly dává, ale jiným. Já budu dělat vše pro své mužstvo," usmál se Zlata senior.

Domácího šíbra Adama Kindla mrzelo, že se mluví jen o vlastních gólech. „první půlku jsme hráli skvěle a měli rozhodnout. Šance jsme měli minimálně na čtyři góly. Ale je fakt, že posílené mužstvo si ještě sednout musí," uznal.