Zlínu ani Kladnu se úvod sezony nepovedl a po dvou prvních duelech měli na svém kontě nulu v kolonce bodů i vstřelených branek. Zatímco Středočeši prohráli minulý týden na půdě nováčka Bohemians Praha 1:3, Tescoma doma udolala Žižkov 1:0 a vymazala obě nepříznivé statistiky. Mazurovi hoši se tak ocitnou ve stejné situaci, jako minulou sobotu Žižkov.

„Kladno potřebuje nutně bodovat, což pro nás rozhodně není výhoda,“ uvědomuje si zlínský trenér. „Když se nám ale podaří zopakovat výkon z druhé půlky utkání se Žižkovem, měli bychom bodovat,“ věří Mazura.

Hra jeho týmu šla výrazně nahoru po dvojnásobném poločasovém střídání, kdy nevýraznou dvojici Musil, Kóňa nahradilo duo rychlíků Kraus, Žůrek, jež dělala žižkovské obraně svou pohyblivostí velké starosti.

„Není důvod měnit něco, co fungovalo,“ naznačil Mazura, že si nimi počítá i pro nedělní duel. Žůrek je navíc zlínským specialistou na Kladno. Ve dvou zápasech minulé sezony mu vstřelil tři branky.

Střetnutí se Žižkovem nedohrál kvůli poranění záložník Šmahaj, v týdnu už ale trénoval. Nad jeho startem ale vzhledem k horší formě visí otazník stejně jako nad levým obráncem Penner, jehož trápí zdravotní potíže.

Větší problémy má Kladno. Nejenže ještě v zápasech v Ostravě , doma se Spartou a na Bohemians nebodoval, ještě postupně přichází o hráče. Už v úvodu sezony odešel útočník Klinka do Trnavy, minulý týden zamířil do Prešova zadák Farbák a tento týden se vážně zranil ofenzivní záložník Mašanský.

Mazura přesto před posledním týmem soutěže varuje. „Kladno hraje kombinačně dobře, schází mu ale důraz ve velkém vápně,“ vypozoroval kouč Tescomy.