Tescoma Zlín - SK Kladno 0:0

Hosté sehráli na Moravě vyrovnanou partii a v prvním poločase dokonce mohl Beneš po rohu Szaba otevřít skóre. Brankář Baránek však jeho pokus výtečně kryl. Na druhé straně přišlo pár závarů a těsně před půlí z jednoho takového málem udeřil Bača, jenže míč napálil vysoko nad.

Po obrátce Kladno začalo svižně a Klinkův pěkný centr jen o kousek minul na malém vápně Šilhan. Hru Zlína poté oživilstřídající Žůrek, avšak kladenský stoper Drsek ho dvakrát uhlídal, jednou připojil zákrok proti Musilovi. Spolu s velmi jistým brankářem Pavlíkem byli nejlepšími hráči Kladna. "Mně se za Pavlem chytá výborně. Do hry přinesl klid, zkušenost, přece jen má něco odkopáno," chválil Drska brankář Roman Pavlík. V závěru ho dokonce při jedné šanci Zlína poplácal po hlavě. "Nevím, ke komu to tam propadlo a kde se vzal, tu se vzal Pavel a skluzem míč uklidil na roh," popsal Pavlík poslední horkou situaci před vlastní svatyní.

Sám se zapotil zejména při rohových kopech a standardkách, těch si domácí vytvořili opravdu hodně. "Bylo toho dost, nicméně já čekal těžší zápas. Kluci přede mnou pracovali výborně, nešla na mě pořádná rána. Snad směrem dopředu jsme mohli a chtěli vytvořit více, jenže bylo to těžké. Zlín vůbec nehrál špatně, hlavně v kombinaci nás předčil," uvědomuje si kladenský brankář, který si úvod jara pochvaluje. "Máme čtyři body, nedostali jsme gól, sebevědomí poroste. K dokonalosti snad chybí jen to, že jsme dnes nedali ten gól," dodal Roman Pavlík.

Ohlasy trenérů:

Ladislav Minář (Zlín): „Čekali jsme, že Kladno bude bránit a vyrážet do rychlých brejků. Vytvořili jsme si spoustu standardních situací, posílali jsme jeden centr za druhým do vápna, ale míče nenacházely hráče. Snaha a nasazení hráčů byla obrovská, některým ale docházely síly. Bača měl v týdnu zánět na palci a nastoupil se sebezapřením, Dostálka trápil kotník. Remíza je pro nás ztráta, ale jedno pozitivum jsem našel. Máme lepší vzájemný zápas.“

Martin Hřídel (Kladno): „S bodem jsme velmi spokojeni. Musím mužstvo pochválit za koncentrovaný výkon od první do poslední minuty. Věděli jsme o kvalitách soupeře a jeho nebezpečných standardních situacích, nepustili jsme ho ale do žádných šancí. Dvě jarní nuly jsou prací celého mužstva. Zkušený stoper Drsek přinesl do mužstva kvalitu.“

Rozhodčí: Zelinka -Kordula, Peřina.ŽK: 61. Zbožínek, 76. Rýdel, 89. Zlín - 35. Bartoš, 38. Cigánek, 41. Šilhan. Diváků: 2288.

Zlín: Baránek - Malcharek, Zbořínek, Čelůstka, Trubila - Vyskočil (65. Lukaštík), Dostálek, Rýdel, Šmahaj (79. Musil) - Bača (60. Žůrek), Kroupa.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Drsek, Beneš, Procházka - Cigánek (55. Bartek), Strnad, Szabo (90. Gross), Šisler - Klinka (81. Zachariáš), Šilhan.