„Obránce u mě stál, ale udělal jsem dva svoje jediné rychlé kroky v zápase a brankář Douša zůstal na půlce cesty. Stačilo jen trefit," usmál se někdejší slavný kanonýr Juraj Stolár, který dával kdysi brány i v Americe a pak dlouho v kladenském Slovanu. „Teď v sedmatřiceti už asi na základ nemám, kila šla nahoru. Ale snad nám tenhle gól pomůže z obrovské krize, protože ani proti Lidicím to nebylo ono," uznal.

A skutečně, jestli Dobrá v prakticky shodném složení před dvěma lety poničila Lidicím fasádu poměrem 9:1, teď se hrálo vyrovnané utkání. „Klasické remízové," pokyvoval hlavou kouč Čechie Vlastimil Hrubý.

Souhlasil s ním i Michal Puverle, během zápasu pořád dobře naložený zadák Lidic, srdcař jako hrom. „Jsme pitomí, šancí bylo dost. I po tom jejich jediném gólu," říkal.

Třeba T. Vysloužilovi připravil Tyburec tutovku, ale mladý střelec selhal střelecky tak jako celé Lidice.

Dobrá místo potvrzení náskoku hrála ruskou ruletu až do konce. Duda v exkluzivní šanci vypracované Stolárem nepochopitelně mířil slabě, a to je nějaký hráč.

A Jan Hrubý? Kluk, co by mohl dávat zápas co zápas tři fíky, cinkal jen na břevínka, hned dvakrát.

„My vůbec netrefíme bránu," zoufal si zase hostující kouč Jaroslav Topka. A po gólu už burácel: „Hlavně, že se tam vybavujete!"

Doberáky ještě čeká sobotní dohrávka – bitva s posledním Novem. „Snad nám tohle pomůže, protože na tréninku lítáme jako blázni a v zápase to vypadá, jako bychom tři týdny míč neviděli. Byla to hrozná série, deka byla příšerná. Snad nám to tam zase začne padat," zadoufal Jura Stolár.