Pro Ronalda nebo určité borce třeba Sparty či Slavie asi láce, ale kdo zná skromné kladenské poměry, uzná, že Zoubka zlobí hlavně tohle: „Na základě mého nesportovního chování je čtyřměsíční distanc asi odpovídající, ale pokuta mě hodně zarazila a je podle mě příliš vysoká."

Budete ji platit vy, nebo to udělá klub?

Tak to nevím, ještě jsme se o tom nebavili.

Každopádně na Strahově jste byl na jaře jako doma. Kladno tam hrálo dva domácí zápasy, jeden venkovní, navíc dvě návštěvy disciplinárky. Která byla nepříjemnější, ta v kauze Kapr nebo nynější?

Je to jedno, o jakou jde návštěvu, vždycky je nepříjemná. Ale teď byl verdikt hodně krutý, takže to horší bylo.

Ale vy jste napadení pořadatele vaší osobou popřel.

Ano, ale nebyla napsána námitka v zápise, takže komise nemohla jednat jinak.

Kapitánem byl Jan Procházka, dáváte mu to za vinu?

Vůbec. To je hráč a ne funkcionář, který by měl pohlídat tyhle věci.

Takže to dáváte za vinu funkcionářům?

Ale to také ne. Nedávám to za vinu nikomu, ta je na mojí straně, ale když vám někdo napíše do zápisu holý nesmysl, tak musíte napsat námitku. Když by tam nenapsali námitku za udeření pořadatele, musí ji napsat na tu červenou kartu. Protože rozhodčí si tam může napsat, co chce.

Tu červenou vám hodně ostře na klubových stránkách vyčetl trenér Hejkal, označil ji za skandální. Mluvili jste o tom?

Samozřejmě mi ji vyčetl už v kabině, je to nesportovní chování. Nechal jsem se vyprovokovat lidmi, ale sám slyšel, jak se ti lidé chovali. Moje reakce byla taková, i když taková určitě být neměla. Bohužel tomu napomohl i rozhodčí, který utkání řídil tak, jak ho řídil.

Budete se proti verdiktu disciplinárky odvolávat? A máte šanci na prominutí třeba půlky trestu?

Odvolávat se budu hned, jak dostanu vyrozumění, protože hlavně pokuta se mi zdá nepřiměřená. Co se týče prominutí zbytku, tomu moc nevěřím. Myslím, že mi to spočítali i za Střížkov a je to tím pádem asi bezpředmětné.

Jak to bude dál s Davidem Zoubkem a Kladnem? Bude spolupráce pokračovat i ve II. lize? Jak si tvořivý záložník seděl s trenérem Procházkou? Čtěte celý rozhovor v tištěném vydání Kladenského deníku v sobotu 15. května 2010.