13. počin Jiří Peták (Braškov): náhradní brankář naskočil do hry za zraněného Kohouta po Vraném vychytal také domácí Jeneč (0:3). Za stavu 0:0 čapnul dva jasné góly, nevyzrál na něj ani nejlepší střelec soutěže Kotík.

Přestavujeme finalistu

13. Náhradník si užívá braškovské pohody: „Anketu jsem samozřejmě sledoval, kluci mi i volali průběžný stav,“ usmál se věčný náhradník, jemuž jeho role ale vůbec nevadí. „Fotbal mám rád. Také pohodu na Braškově, nezbytné pivíčko po zápase,“ hlásí borec, jenž se do brány prakticky nedostane. A to ani za béčko, kde nastupuje v poli. „Párkrát jsem to zkusil, ale abych řekl pravdu, chytat čtvrtou třídu mě nebavilo. Spíš tam střílet góly, což hlavně ze začátku docela šlo. A není to tím, že by byl bůhvíjaký fotbalista. Tam vám stačí rychlost,“ tvrdí. Za áčko musel do branky tři kola před koncem, když Braškov prohrával v Loděnici 0:4 a Kohout se zranil. Běžela 57. minuta a Peták už gól nedostal. Pak sice proti Vranému dva, ale tři body tým bral stejně jako pak v Jenči za výhru 3:0. „Já si žádnou nervozitu nikdy nepřipouštěl. Jestli je soupeř silný nebo ne, to jsem fakt nikdy neřešil. Těžší byl určitě ten duel s Vraným. Vedli jsme tři dva a do poslední minuty se to na naší bránu valilo. V Jenči bylo těžkých jen prvních deset patnáct minut, to měli domácí velké šance. Pak už se hra odehrávala spíše ve středu hřiště,“ popisuje a okomentoval i jediné dva góly, které v závěru podzimu inkasoval z vranských kopaček. „Všichni mi vyčítal ten druhý, že jsem měl míč boxovat, ale já to cítím jinak. Chytat jsem měl spíš první branku, kde jsem si nepřipouštěl, že útočník obejde Láďu Fridricha. Třeba bych pak lépe zareagoval,“ míní odchovanec Braškova, který dres změnil jen párkrát v kariéře. Nejprve v dorostu a dvakrát v mužích. „Dorost na Braškově nebyl, tak jsem hrál za kladenskou Spartu. V mužích jsem hostoval v Brandýsku a na Rudné. To přišel na Braškov Manda, ale pak zase odešel a nahradil ho ´Fasan´ Kohout. Nemám s tím žádný problém,“ uzavřel Jiří Peták.

Kterému počinu by dali svůj hlas redaktoři Kladenského deníku

Jiří Nagy: "Těžce bych se rozhodoval mezi Slaňákem Tomášem Lorencem a jeho gólem snad po osmi vteřinách od zahájení zápasu a Radkem Bednárem z Blevic, jenž opravil penaltový výrok soudce v neprospěch svého týmu. Jeden počin je skutečně výjimečný, druhý je kalsickou ukázkou fair-play. Takže asi ten."

Matěj Říha: "Přestože se mi líbila férovost Radka Bednára z Blevic, tak bych svůj hlas dal Souboji titánů, protože se mi líbí, když starší fotbalisté nechají na hřišti všechny síly a jdou příkladem pro mladé spoluhráče."

Rudolf Muzika: "Počin Radka Bednára z Blevic se mi zdá nejzajímavější, protože je nejsportovnější. Jednou jsem to také udělal a dostal jsem vynadáno"

Robert Božovský: "Jsem také pro Radka Bednára, protože se zachoval fair-play a takové skutky si vždy ocenění zaslouží."