Cílem hry Plamen je rozvíjet dětské znalosti, dovednosti a vědomosti v oblasti požární ochrany. Zatímco na podzim zde mladí hasiči soutěžili v požární všestrannosti, v květnu změřili síly hned v pěti disciplínách.

Na závodníky tentokrát v průběhu tří dnů čekala štafeta na čtyřikrát šedesát metrů, závod požárních dvojic, požární útok, požární útok CTIF a štafeta CTIF (CTIF jsou soutěže podle mezinárodních pravidel). Výsledky zmiňovaných disciplín byly na závěr přičteny k umístění z podzimního závodu.

V celkovém součtu si mezi mladšími žáky nejlépe vedli hasiči ze Stehelčevsi. Za nimi se pak umístili mladí závodníci ze Lhoty a Pleteného Újezdu.

Hostouňští hasiči sní o novém autě
Hostouňští hasiči sní o novém autě

V kategorii starších žáků se radovali z prvenství domácí. Starší žáci Braškova se tak zúčastní krajského kola, které se koná v červnu v Mladé Boleslavi. Druhou příčku obsadili Lhotečtí, třetí místo připadlo mladým hasičům ze Hřebče.

VÝCHOVA MLÁDEŽE SE STÁLE ZLEPŠUJE

„Celkově jsem s tímto ročníkem hry spokojená. Myslím si, že se v našem okrese výchova mládeže stále zlepšuje, což se logicky promítá i na samotných výkonech dětí,“ uvedla pro Kladenský týden vedoucí Odborné rady mládeže Okresního sdružení hasičů Kladno Martina Leváková.

Hry Plamen 2018/19 se zúčastnilo celkem na 150 dětí, přes 40 vedoucích a více než 50 rozhodčích, členů pracovní čety a štábů. Do hry se zapojily sbory dobrovolných hasičů z Brandýsku, Braškova, Hřebče, Lhoty, Pleteného Újezdu, Stehelčevsi, Velvar a Žiliny. Další ročník Plamene odstartuje 5. října ve Lhotě, a to závodem požární všestrannosti.

Z hasičské soutěže v disciplínách TFA v Bohdanči. Na snímku Dušan Plodr.
Osvědčil se mi trénink výběhu do prudkých kopců, řekl hasič Dušan Plodr
Z hasičské soutěže v disciplínách TFA v Bohdanči.
Vždy si sáhnou na dno. Nejdrsnější hasiči se utkali proti sobě