Dobrovolní hasiči ze Pcher mají napilno. Pořádají totiž v sobotu 16. března svůj hasičský ples, hned druhý den karneval pro děti.

„Odhadem přes třicet let vždy absolvujeme tenhle organizačně náročný víkend. Nejprve si vždy v sobotu užijeme svůj ples, o den později pak ještě pořádáme pro děti karneval. Je to náročné, avšak pro děti to děláme rádi,“ uvedl starosta Sboru dobrovolných hasičů Pchery Pavel Svoboda.

Obě zmiňované akce se konají v Dělnickém domě ve Pcherách. Ten bude v sobotu otevřen v 19 hodin, zahájení plesu je pak na programu o hodinu déle. K tanci a poslechu zahraje rocková kapela Valrock. Vstupenky na ples bude možné zakoupit přímo na místě za sto korun. „Překvapením pro účastníky plesu by mělo být vystoupení profesionálního mladého tanečního páru tančícího latinsko-americké tance,“ prozradil Svoboda. Ten doufá, že letos, stejně tak jako v minulých letech, bude hlavní cenou v tombole opět divočák.

Poté, co si pcherští hasiči užijí svůj ples, čeká je hned v neděli odpoledne pořádání karnevalu pro děti. Ten začíná taktéž v Dělnickém domě ve 14 hodin. Vstup je dobrovolný. Na děti bude čekat bohatá tombola a ceny za masky.