Plchovští byli na této zastávce Benešovské hasičské ligy v obou kategoriích jedinými zástupci Kladenska. Nejednalo se ovšem o jejich premiéru, stejné soutěže se zúčastnili i v loňském roce.

„Loni jsme se dozvěděli o neobvyklých nočních závodech na Benešovsku, přičemž nás lákalo si to zkusit a okoukat něco nového. Jeli jsme tam ze zvědavosti a byli jsme překvapeni závodním nasazením týmů, skvělými časy, super atmosférou a výborným zázemím,“ vysvětlila Petra Plechatá, strojník a vedoucí ženského družstva SDH Plchov.

V nezvyklých podmínkách, mezi které se řadila snížená viditelnost i užší hadice, Plchovští na nejvyšší příčky nedosáhli. Tým mužů obsadil celkovým časem 36:16 dvacáté místo z pětadvaceti mužstev, ženy pak vybojovaly časem 28:24 třinácté místo z osmnácti celků. 

„Ženy si ostudu neuřízly, nicméně se nám ukázalo, že máme na víc. Bohužel jsme se dopustily chyby, kvůli které byl čas asi o tři nebo čtyři vteřiny horší, než umíme běžně dosáhnout. Aktuálně pilně trénujeme,“ hodnotila počínání ženského týmů Plechatá.