„Do Horního Bezděkova jsem se nastěhoval v roce 2013, a protože jsem profesionální hasič, dost lidí mě přemlouvalo, ať sbor obnovím,“ vysvětluje novopečený starosta obnoveného SDH Horní Bezděkov David Krejčík.

Prioritou sboru je nyní kulturní život v obci a rozjezd výchovy mládeže. „Sbor má zatím jen několik zakládajících členů. Naše řady by měli rozšířit lidé, kteří v obci pořádají různé akce,“ vysvětlil Krejčík. První z akcí, na nichž se hasiči budou podílet, má být srpnový pohádkový les.

Zástupci SDH by měli v listopadu absolvovat kurz pro vedoucí mládeže dobrovolných hasičů. Následně by měla vzniknout mládežnická základna, která by se věnovala požárnímu sportu.

„Výhledově by připadalo v úvahu i založení jednotky dobrovolných hasičů, to je ale zatím jen teoretická možnost,“ dodal starosta, podle kterého sbor začíná takřka od nuly. Nikdo z místních totiž s vedením sboru nemá skoro žádné zkušenosti.

Kromě toho hasiči po svých předchůdcích nezdědili vyhovující vybavení ani hasičárnu. Nedávno byla vysvěcena kaplička svatého Floriána, jejíž prostory o rozměrech asi šest na tři metry slouží jako zázemí. K vybavení SDH Horní Bezděkov aktuálně patří jen požární přívěs, pár děravých hadic, rozdělovač a dvě nepoužitelná čerpadla.