O ples poštovických hasičů je v okolí tradičně zájem, a to i přes chybějící prostory. Ples pořádají hasiči v nedaleké Kmetiněvsi. „Dětský karneval začne ve 14 hodin, hasičský ples, který se koná počtvrté v řadě, je na programu od 20 hodin,“ uvedl starosta Sboru dobrovolných hasičů Poštovice David Kyncl.

Na děti bude čekat spousta zábavy včetně tancování a soutěží. Chybět nebudou ani klauni, za které se převléknout členky sboru. Vstupné na karneval bude dobrovolné.

Od 20 hodin bude následovat hasičský ples. Hrát bude kapela Tancovačka, chybět nebude ani bohatá tombola. „Na ples je vstupné sto korun. Vstupenky lze získat už nyní v předprodeji v obchodu s potravinami v Poštovicích. Týden před plesem navíc budou hasiči obcházet domy v Poštovicích a okolních obcích, přičemž budou rozdávat pozvánky a prodávat vstupenky,“ řekl Kyncl.

Výtěžek ze vstupného pomůže místnímu sboru. Investují je do družstva dětí. „ Z peněz budou nakoupeny především dresy a další vybavení potřebné na závody,“ dodal starosta.