Podpora cukrovaru hasičům i obci trvala, bez ohledu na režim nebo války, až do doby jeho uzavření v roce 1992. V únoru roku 1900 jmenoval klobucký hasičský sbor Bohumila Zapa prvním čestným členem a prostřednictvím deputace mu v Praze byl předán diplom. Správní rada zakoupila služební obleky a helmy pro prvních 20 činných členů sboru, žebříky, hadice a další nářadí a náčiní. Obstarala také prvního cvičitele sboru, jímž se stal Josef Záruba. Zajímavostí je i to, že v té době byl revizorem účtů spisovatel Jindřich Šimon Baar.

V současné době čítá klobucký sbor na čtyřiapadesát členů, přičemž čtyřiatřicet z nich je v produktivním věku. Kvůli tomu, že se jedná o JPO III. (jednotku požární ochrany) mají k dispozici pouze omezené technické vybavení, ale přesto stačí v mnoha případech pomoci při zásazích především v západní části Slánska. Kromě současného starosty sboru Ladislava Šrámka má aktuální výjezdy na starosti velitel hasičů Štěpán Tomec.

„Naši chlapi používají nyní tatru, avii, ale starou Škodu 1203 ani moc ne, protože už dosluhuje. Jsem rád, že jsme jim mohli letos alespoň poskytnout 700 tisíc korun na opravu tatry, přičemž 460 tisíc nám na tuto akci věnoval kraj,“ řekl starosta Klobuk Vladimír Procházka.

Kvůli tomu, že hasiči jsou lidé běžně zaměstnaní, nejčastěji vyjíždí k zásahům tým o sedmi až osmi mužích, podle toho, kdo je právě dostupný. Výjezdový čas je přitom ale vcelku rekordní, a to od dvou do pěti minut. „Jeden z posledních zásahů se uskutečnil po bouřce zhruba před dvěma týdny, kdy jsme směrem v místech u Třebíze a Hořešovic likvidovali padlý jasan a vyvrácenou lípu,“ připomněl starosta sboru Ladislav Šrámek.

Kromě likvidace přírodních katastrof a úmyslně založených požárů zažívají klobučtí hasiči i příjemné veselé a sportovní chvilky například při tradičním Klobuckém pětiboji, kde mezi sebou každoročně v červnu soutěží družstva hasičů, rybářů, fotbalistů a sokolů. „Poslední plánovanou společenskou akcí je šestnáctého srpna klobucká pouť, kde se naši chlapi zúčastní fotbalového turnaje O pohár starosty,“ uzavřel Ladislav Šrámek.