Třetího kola Podřipské ligy se zúčastnili starší žáci Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Hřebeč jako jediný tým našeho regionu. A v závodech v požárním útoku, kdy byl hodnocen každý ze dvou pokusů zvlášť, si vedli dobře, dvakrát obsadili bronzovou příčku.

Nutno podotknout, že se v jednu chvíli mládežníci radovali i z druhého místa. Kvůli přešlapu na nástřikové čáře byl diskvalifikovaný tým SDH Želízy. Poškozený tým se ale úspěšně odvolal, a tak se museli závodníci ze Hřebče spokojit s třetí příčkou.

„Závody se nám povedly. Sešla se na nich docela velká konkurence, takže jsem za dvě třetí místa ráda. Musím ale říci, že dokážeme dosáhnout ještě lepších časů. Třeba u druhého pokusu se naše děti bohužel dopustily zaváhání na sacím zařízení, jinak by se umístili ještě lépe,“ uvedla pro Kladenský týden Markéta Šilhánová, vedoucí kolektivu mladých hasičů SDH Hřebeč.

V LIZE CHTĚJÍ NADÁLE POKRAČOVAT

Hřebečtí starší žáci se s největší pravděpodobností zúčastní i dalších klání ligy, ve které mají šanci na dobré umístění. Následovat bude 20. července soutěž v obci Boletice. V celkové tabulce jim uškodil fakt, že kvůli soutěži v Plchově, kde šlo o postup do krajského kola, museli první kolo Podřipské hasičské ligy vynechat. Přesto jsou starší žáci Hřebče aktuálně po třech závodech čtvrtí z jedenácti.

„Pokud to bude možné, chtěli bychom se zúčastnit všech zbývajících kol Podřipské hasičské ligy. Je to aktuálně naší prioritou, protože máme ligu celkem dobře rozjetou,“ dodala Šilhánová s tím, že se její svěřenci ligy účastní poprvé.

Kromě Hřebče bychom v tabulce starších žáků z Kladenska našli také Lány, a to na devátém místě. Mezi mladšími žáky jsou pak třetí z dvanácti Poštovice, Hřebeč je na místě desátém.