„Jednalo se o 3. kolo 2. ročníku Středoškolské ligy v disciplínách TFA. Pořadatelská města se pokaždé střídají. Soutěže se zúčastnili žáci a žákyně z 10 škol nabízejících studijní obor Požární ochrana z celé České republiky, konkrétně z Kladna, Příbrami, Plzně, Českých Budějovic, Pardubic, Semil, Kolína, Čáslavi, Karviné a Strážnice,“ sdělil pedagog a pořadatel závodu Jakub Lukeš ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Kladno, Dubská.

Kluci a holky měli za úkol například roztahování a smotávání hadic, údery kladivem v hammer boxu, transport figuríny, přenášení závaží na vzdálenost, skok přes dřevěnou bariéru.

Minulé klání se uskutečnilo v areálu domova mládeže GDM v Kladně. Pro pořádání aktuálního ročníku se dubská škola rozhodla tentokrát spojit síly s Mayrovkou. „Díky tomu jsme měli možnost uspořádat závod ve zcela unikátním prostředí, které nabízí dostatečné zázemí pro pořádání soutěže a zároveň se v něm odráží významná část regionální historie Kladenska,“ doplnil Jakub Lukeš.

Co se týká výsledků letošního klání, na start soutěže se tentokrát postavilo 58 kluků a 21 děvčat. Přičemž kladenské dívky dosáhly lepších výsledků než kluci. Nejlépe zabodovala Markéta Ruprechtová ze školy Dubská a skončila na 4. místě. Ze stejné školy se pak na 11. místo probojoval Michael Jeřábek.

Zlato z Vinařic si odvezl v kategorii mužské Michal Švadlák ze SPŠCH Pardubice a v kategorii žen nejlépe uspěla a zlato pro svoji školu vybojovala Tereza Kodetová ze SPŠ dopravní, Plzeň.