Členové Sboru dobrovolných hasičů Kutrovice zvítězili v okresním kole požárního sportu a stejně jako loni postoupili do kola krajského.

Díky zaslouženému prvenství na okrese se desítka mužů ve věku od 16 do 22 let pod vedením Zdeňka Kutila zúčastnila krajského kola, které se konalo o víkendu 15. a 16. června na kutnohorském atletickém stadionu Olympia. Mezi sebou bojovalo 12 družstev mužů a 12 družstev žen.

Soutěž byla tradičně rozdělena do dvou dnů, v sobotu se soutěžilo v běhu na 100 metrů překážek a ve štafetě 4 x 100 metrů. V neděli v královské disciplíně - požárním útoku.

Kvůli tomu, že se jeden z Kutrovických před soutěží zranil, byly závody v ohrožení. Jejich řady nakonec ochotně doplnil kolega z Velvar. Po dvoudenním klání obsadili Kutrovičtí předposlední místo v tabulce. Přesto to považují za úspěch a od loňska se zlepšili. „Vloni jsme byli dvanáctí, letos jedenáctí. Když to takhle půjde dál, do deseti let budeme vítězové,“ řekl s nadsázkou Zdeněk Kutil.

Podle jeho slov tkví síla týmu oproti atletickým disciplínám spíše v požárním útoku. „V tom jsme nijak nepropadli a skončili jsme sedmí,“ uzavřel Kutil.