Ve slánské hasičské stanici se konalo školení rozhodčích hasičských soutěží. Akce se zúčastnilo celkem třiatřicet osob z osmi sborů dobrovolných hasičů.

Díky školení si rozhodčí připomněli a aktualizovali pravidla v mnoha soutěžích, ať už se jednalo o soutěže dětí, dorostu či dospělých.

Na Kladensku je aktuálně kolem čtyřicítky rozhodčích požárního sportu. Podle starosty Okresního sdružení hasičů Kladno Martina Zusky toto číslo není nikterak katastrofické. Větší počet rozhodčích na okrese by ale rozhodně uvítal. „Často se stane, že někdo z rozhodčích nemůže, a tak by rozhodně bylo potřeba, abychom měli rozhodčích víc. Několik lidí ročně se vždycky přihlásí, rapidní nárůst ale bohužel neregistrujeme. Většinou se novým rozhodčím stávají mladí hasiči, kteří nedávno dovršili potřebného věku osmnácti let a současně se věnují také výchově mládeže v jednom ze sborů,“ vysvětlil Martin Zuska, který zároveň vyjádřil všem rozhodčím svůj dík. Důležité je připomenout, že rozhodčí nejsou finančně ohodnoceni, funkci vykonávají nezištně.