Program bude zahájen ve 14 hodin před hasičskou zbrojnicí. Jeho první část se ponese ve slavnostním duchu. Po zahájení se účastníci oslav včetně členů ostatních sborů z okolí vydají slavnostním pochodem k pomníku první a druhé světové války, kde uctí památku padlých. „Následovat bude udílení ocenění devíti mužům, kteří pro sbor pracují více než čtyřicet let. Také jsme se rozhodli ocenit čtyři dámy, které sice nejsou členkami sboru, ale již mnoho let se ochotně a obětavě podílejí na pořádání akcí sboru,“ sdělila organizátorka akce a členka SDH Plchov Kateřina Tučková.

V další části programu, který se již bude odehrávat na hasičském hřišti, uvidí příchozí řadu aktivních ukázek. Například se bude jednat o vyproštění osob z auta, které provede SDH Nové Strašecí, nebo scénka secvičená místními hasiči, na téma „hašení požáru všemi generacemi“. „V akci bude koněspřežná stříkačka z roku 1882 i současné vozidlo Tatra CAS32, Činit se budou i děti z kroužku mladých hasičů. Představení jsme pojali jako vtipné komentované divadlo,“ sdělila Tučková.

Veřejnost se bude moci těšit také na oblíbenou ukázku výcviku psů nebo na vystoupení mažoretek z TJ Sokol Rakovník. Na závěr programu si zúčastnění budou moci vychutnat prohlídky historické a soudobé hasičské techniky hasičů z Plchova a hostujících sborů, i ukázky záchranářské, úklidové, či zemědělské techniky. Místní hasiči rovněž provedou zájemce budovou hasičské zbrojnice. Děti se pak jistě vyřádí při různých soutěžích, výtvarných dílničkách, či ve skákacím hradu.

Večer bude následovat taneční zábava, hrát bude skupina Starý šedivý psi. „Těší mne, s jakým zájmem se členové na akci připravují. Podílejí se stejně ochotně na nácviku programu, jako na úklidu. Všichni si přejeme, aby se akce vyvedla,“ dodala Tučková.