„Loni jsme začali promítáním pohádky Čertoviny s režisérem Zdeňkem Troškou, které slavilo velký úspěch. V kulturním domě se kvůli tomu sešlo asi tři sta padesát děti a sto padesát dospělých. I proto jsme se rozhodli, že v podobných akcích budeme pokračovat,“ uvedl pro Kladenský týden velitel jednotky místních hasičů Václav Sýkora.

V sobotu si v prostorách kulturního domu užili svůj ples. Jako každoročně nechyběla bohatá tombola, zúčastněným navíc k tanci a poslechu zahrála kapela To snad není možný. Nyní vranští dobrovolníci vyhlížejí další kulturní akci. Tentokrát oblíbený režisér Zdeněk Troška přijede do Vraného se svým zábavným pořadem Troška humoru se Zdeňkem Troškou. Akce se koná ve čtvrtek 7. března od 19 hodin.

„Zatím máme asi sto padesát prodaných lístků. Vstupenky lze získat přímo na místě. Místa k sezení je dobré si telefonicky zarezervovat na čísle 603 439 432. Lístky na stání stojí sto čtyřicet korun, na sezení pak sto devadesát korun,“ řekl Sýkora s tím, že Trošku doplní místní šansonierka Marie Fišerová.

Zábavu si ve Vraném užijí ještě 27. dubna, kdy místní hasiči pořádají v kulturním domě varieté Václava Matěje Duchka s názvem Mišmaš Show. „Jako host přijede například Jan Přeučil, Michaela Břízová a další herci a zpěváci. To vše by se nemohlo uskutečnit bez podpory mé manželky Radky a party členů našeho sboru a jednotky,“ dodal Václav Sýkora.

Kromě kultury vranské hasiče v blízké době čeká ještě čištění požární nádrže, svoz elektroodpadu, pokračování v rekonstrukci hasičárny, několik školení pro členy výjezdové jednotky či zahájení jarní části sezony v požárním sportu dětí. V červnu se pak vranští hasiči společně vydají na ochutnávku vín v rodinném vinařství v jihomoravských Čejkovicích.