"Výhra je cenná, ale moc neřeší a tým jich bude muset přidat mnohem víc," měl jasno asistent trenéra Kladna Pavel Skrbek.

Kometa české extraligy Jakub Rychlovský trápí Rytíře. Předešlý duel prakticky sám otočil čtyřmi kanadskými body a prvním hattrickem kariéry, a když doma pod Ještědem zaznamenal dvaadvacetiletý útočník na začátku druhé části už svůj třetí bod, zdál se nezastavitelný. Nicméně vedení 3:2 jeho tým zdaleka neudržel a Rychlovský dostal i cvičení u sedmého gólu, kdy si ho vychutnal Jakub Klepiš.

Stejně jako v předešlém duelu hokejistů Liberce a Kladna dal domácí tým velmi rychlý gól, ale zase platilo pořekadlo první vyhrání, z kapsy vyhání.

Kvinteto ex-kladeských hokejistů, kteří budou Česko reprezentovat na MS juniorů - zleva Adam Bareš, Marek Alscher, Sebastian Redlich, Matyáš Šapovaliv a Adam Židlický
Pětice ex-kladeňáků bude hájit barvy Česka na juniorském šampionátu hokejistů

Tentokrát Kladenští stříleli branky dříve než v Pardubicích a na Spartě, kde honili vysokou ztrátu. I v Liberci sice v první části dvakrát inkasovali, ale na trefy Melancona po nájezdu dvou na jednou a Rychlovského z úhlu dokázali pokaždé reagovat. Hezký byl hlavně gól Tralmakse, který zůstal po Kusého nahození sám před Paříkem a bývalého brankáře reprezentační dvacítky pokořil pěknou kličkou. Na druhý zásah tygrů zase reagoval už po minutě dorážkou Melka a po nepovedené koncovce při úniku se Spartou si spravil chuť.

Druhá třetina nabídla šest gólů a přehlídku výborných útočných akcí na obou stranách, ale také strastiplných obran. Jestli mluvil Radek Smoleňák po zápase na Spartě o obranné anarchii připomínající diskotéku, tak to sedělo na oba celky. Kladnu bylo nejsmutněji, když Martenet 15 vteřin po prvním vedoucím gólu hostů namazal Najmanovi na bleskové vyrovnání a hosty možná mrzelo, že mu Viktor Ujčík nenapařil větší trest…

Ale na rovinu: chybovali i ostatní a nakonec Martenetův zkrat Rytíře nemrzel.

Zdroj: Jan Šejhl

Byli v útočném pásmu přece jen lepší než Liberec a sázeli góly. Zejména kapitán Radek Smoleňák byl ve druhé třetině skvělý a jeho souhra s Jaromírem Jágrem ozdobou celého extraligového kola. Zvládl i jednu dorážku stejně jako Václav Veber, který tak konečně oslavil první extraligovou trefu kariéry. „Zkomplikoval jsem si to, protože jsem puk vracel mezi nohy, ale Bláhys (Bláha) výborně vystřelil do betonů a já měl prázdnou bránu. Jsem za ten gól hrozně rád a puk mám od kustodů schovaný,“ radoval se Václav Veber, jehož premiérová trefa v extralize na 4:5 byla nakonec tou vítěznou.

V přesilovce se k němu přidal další bek Ticháček, a když se Klepiš v úvodu poslední třetiny projel obranou právě přes Rychlovského, bylo jasné, že Liberec bude ztrátu 4:7 těžko stahovat.

Kdo zná Rytíře, ví, že nic jistého ještě neměli, ale Landon Bow už neinkasoval (pro Kanaďana třetí výhra v sezoně), a když frustrovaní domácí nabídli soupeři přesilovku pět na tři, Tralmaks ji proměnil.

„Nevím, jestli byli tak dobří útočníci, nebo tak špatní obránci, protože padlo dvanáct gólů. Byla to přetahovaná. Za stavu 4:4 se nám povedlo odskočit a pak dal Klépa (Klepiš) krásný gól, navíc jsme využili přesilovku pět na tři a bylo po zápase,“ mínil asistent trenéra Kladna Pavel Skrbek, podle něhož bylo rozhodující, že jeho tým odskočil na 6:4. „To nás trochu uklidnilo a zvládli jsme tentokrát i třetí třetinu, které se nám dosud moc nedařily.“

Osm gólů dali Rytíři v extralize naposledy 12. ledna 2020 na Spartě, tehdy to bylo také 8:4. Pak následovala série porážek a sestup, toho se chtějí rozhodně vyvarovat.

V sobotu hostí Brno (16:00), a protože ve středu slavila podruhé v řadě i poslední Mladá Boleslav, potřebují nutně další body.

Hokejová extraliga: útočí Antonín Melka
Štěstí se obrátilo na naši stranu. Snad jsme se nevystříleli, doufá Melka

Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 4:8 (2:2, 2:4, 0:2).

Branky a nahrávky: 2. Melancon (Rychlovský, Faško-Rudáš), 18. Rychlovský (Melancon), 21. Rychlovský (Faško-Rudáš), 26. A. Najman (Flynn) – 11. Tralmaks (Klepiš, Kusý), 19. Melka (Smoleňák), 23. Smoleňák (Jágr), 26. Smoleňák (M. Procházka), 36. Veber (Bláha, Ticháček), 39. Ticháček (Klepiš), 41. Klepiš, 51. Tralmaks (Ticháček). Rozhodčí: Šír, Pilný – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 3:5 + Šedivý (L) 5 minut. Střely na branku: 22:36. Využití: 1:1. Diváků: 7500.

Liberec: Pařík – Ivan, Melancon, Budík, Knot, Derner, Aubrecht, J. Šedivý – Rychlovský, Filippi, Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner, Bulíř, Klíma – Vlach, Šír.

Kladno: Bow – Dotchin, Hejda, Ticháček, Babka, Veber, Slováček, Martenet – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Strnad, Pytlík, Jágr – M. Procházka, Melka, Smoleňák – Sideroff, Jarůšek, Bláha.