Kubík hrál ještě v sobotu večer v rakouském Linci za českou hokejovou reprezentaci, ale když ho trenér Radim Rulík po utkání vyřadil z týmu a hokejbalisté vytočili jeho číslo, ochotně přikývl a v neděli naskočil. „Já ho obdivuji a smekám. Přijel domů ráno ve tři, chvíli se vyspal a šel nám pomoci. Bez tréninku, přesto ukázal, jak skvělou je posilou, a že se právem nejen v hokeji, ale i v hokejbalu uchází o reprezentační dres,“ chválil Adama Kubíka trenér Kladna Slavomír Švancar.

Slova úcty měl také k Milanu Schnaubeltovi, nejproduktivnější Kladeňák v sezoně si totiž před měsícem utrhl vaz v koleni, ale na operaci teprve čeká a přes obrovskou bolest obětavě nastoupil.

Jeho tým v neděli vedl 4:2, ale v poslední třetině pomohl soupeři chybou v rozehrávce a pak v závěru hloupým vyloučením. A protože v prodloužení aktivitu nezúročil, 13 vteřin před koncem inkasoval rozhodující gól.

„Je mi extrémně těžko, ale chci zdůraznit, že ještě není konec a Třinec prohrával dokonce 0:3. Nic nezdáváme,“ hlásil po zápase Slavomír Švancar.

Zápas nabídl jeden kontroverzní moment, v němž Kladno asi litovalo, že v hokeji ještě není videotechnika. Za stavu 4:3 totiž kladenský Michail Potěchin možná skóroval, ale rozhodčí viděli břevno. „Trénujeme tady skoro každý den, hrajeme tady, ale aby se takhle odrazil míček od břevna, to jsem ještě neviděl. Ale vymlouvat se na to nebudu, rozhodčí rozhodli jak rozhodli a vím, že na to mají setinu sekundy. Spíš musíme začít proměňovat šance a pak můžeme uspět,“ dodal Slavomír Švancar s vírou, že Kladeňáci ještě sérii vrátí domů a uspějí.

Jejich tým sílu má, i když protivník také a třeba pardubický hokejista Ondřej Matýs hrál skvělé zápasy.