Buldoci měli lepší nástup i do druhé části. Gardoň našel před brankou osamoceného Jiřího Scherzla, který s přehledem zvýšil už na 3:0. Třetí perioda však začala pro Řisuty šokem. Po necelých dvou minutách se prosadil Rus Zykin a domácí evidentně znervózněli.

Toho Jindřichohradečtí dokonale využili, když nejprve ve 45. minutě propálil v přesilovce Nováka od modré Chmel a černých šest minut Buldoků uzavřel vyrovnávacím gólem Milotinský. Zaskočení domácí se poté přece jen zvedli a vytvořili si i zásluhou dvou přesilových her několik šancí.

Rozhodující gól ale odmítli jak Landa, tak Scherzl, který trefil z blízka jen břevno Kubešovi branky.

Rozhodnutí tak musely přinést i samostatné nájezdy. Zatímco oba dva střelce hostů vychytal Novák, tak na druhé straně nejprve přesně stříleli matador Gardoň a Krégl.

Trenér Buldoků Eduard Novák po utkání litoval promarněného tříbrankového vedení.

„Měli získat tři body. Bohužel už je to několikátý zápas, kdy jsme si takto zkomplikovali život. Mužstvo je už poznamenané tím, že jsme několik dobře rozehraných zápasů prohráli, a to se ukázalo i dnes. Po inkasovaném gólu si nevěříme a nikdo nechce vzít zodpovědnost na sebe. V tom je ta největší chyba. Najednou přestaneme praktikovat hru, kterou dokážeme dvě třetiny předvádět.“ Nedaří se ani některým hráčům, kteří v minulosti tým táhli. „Kromě první pětky nám další lajny nehrají tak jak bychom chtěli. Pokud chceme dlouhodobě vyhrávat, tak k tomu musí pomoci i druhá a třetí pětka,“ ví domácí kormidelník.

Další utkání čeká Řisuty ve středu v Klatovech.

Branky: 10. a 27. Scherzl, 20. a nájezd Gardoň – 9. Zykin, 45. Chmel, 47. Milotinský. Vyloučení: 10:9, navíc Makela (JHR) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 110.
Řisuty: Novák - Mádl, Sedláček, Babický, Aschenbrenner, Čížek, Fiala - Gardoň, Wolf, Kos, Klaus, Kregl, Bezouška, Suchý, Scherzl, Landa.
Jindřichův Hradec: Kubeš - Klíma, Fiedler, Vinogradov, Chmel, Všetečka, Balík - Šulčík, Mazanec, Zykin, Mäkelä, Kurikka, Šťastný, Černý, Milotinský, Dolina, Mikš, Burdian.

Martin AUGUSTIN