V sobotu v Třinci se Kladno rozjíždělo pomaleji, už kvůli brzkému rannímu vstávání (ve 4 hodiny). Domácí jsou sice v tabulce poslední, ale doma zahrát umí, což potvrdili. Dlouho prohrávali jen o gól, a když už v úvodu třetího dějství Pospíšil zvýšil na 0:2, začali se trefovat i domácí. Skóre se měnilo v rychlém sledu až na 2:3 a do konce chybělo ještě devět minut.

Kladno v čele s výborným náhradním gólmanem Hájkem se však ubránilo docela s přehledem, pomohla mu i nedisciplinovanost domácích a tři minuty před koncem vypjatého duelu (vyloučení 13:11) pečetil jeho výhru Kohout. „Domácí hráli opravdu na hranici tvrdosti a někdy i za ní. Ale s tím jsme počítali a poradili jsme si s tím dobře," hodnotil duel kouč Alpiqu Drahomír Kadlec.

Jeho tým hned po utkání zamířil do Hodonína, kde přespal a v neděli si zahrál proti Sudoměřicím, které svůj stadionek teprve dokončují.

Hodonínské hřiště není úplně v pořádku, mantinely jsou dost nebezpečné a během utkání dokonce musely být opravováno. Pauza se protáhla na 14 minut. „Bylo to otravné, ale zkrátili jsme pak pauzu mezi druhou a třetí třetinou," vysvětlil Kadlec.

Alpiq byl v utkání lepší. Třikrát sice jeho hráči trefili tyčku, ale dali také pět gólů. Radost měl mladý Šrámek, který se trefil hned dvakrát, brankář Jirotka udržel čisté konto. „Měl asi dva hodně těžké zákroky, ale jinak se nám zápas povedl lépe než v sobotu. Naším jasným cílem bylo šest bodů a máme je," dodal spokojený Drahomír Kadlec.

Třinec – Kladno 2:4 (0:1, 0:0, 2:3). Branky: 34. Konvička (Szotkowski), 36. Tomis (Říman) – 9. Špaček (Štěpáník), 31. Pospíšil (Kudela), 35. Šícha (Nosek), 43. Kohout (Soukup).

Sudoměřice – Kladno 0:5 (0:0, 0:3, 0:2). Branky: 19. Štěpáník (D. Hnízdil, Pospíšil), 22. Soukup (D. Hnízdil), 27. Šrámek (Kudela, D. Hnízdil), 35. Šrámek (Šícha, Jelínek), 37. Kohout (Pražák, Schnaubelt).