Celek trenéra Drahomíra Kadlece však potřebuje svého soupeře – Škodu Plzeň, dvakrát porazit. Naděje je dobrá, hraje před domácím publikem. V sobotu od 11 hodin,v neděliod 17 hodin.

„Sešly se dva nejlepší mančafty a diváci si určitě přijdou na své. Sice jsme venku jednou vyhráli, ale nevidím to jako výhodnější pozici. Je to play–off a možné je všechno,“ říká na oficiálních webových strtánkách českomoravského svazu hokejbalu trenér Kladna Drahomír Kadlec.

Dodává, že by bylo nádherné ukončit sérii doma. „Ale Plzeň nám to zadarmo jistě nedá, titul je ještě daleko,“ říká Kadlec.

Před týdnem byla doma lehce favorizovaná Plzeň, ale první duel prohrála 1:2 a ve druhém ještě necelých pět minut před koncem prohrávala 3:4. Pak ale Beránek se Zemanem skóre otočili.

Zatímco v plzeňské hale je hladký povrch, v kladenské městské aréně u zimního stadionu je asfalt a menší hrací plocha. I to může hrát roli.

A perličky finále? Loni Kladno Plzeň vyřadilo v semifinále, Škodovka tedy touží po odplatě. Její obránce Jan Pospíšil, možná nejlepší bek v republice, ještě loni hrál v Kladně za Habešovnu. A určitě je zajímavé, že je původem Rakovničáka vyrůstal s nynějším protihráčem Martinem Tvarůžkem.

Zajímavý bude také souboj dvou generací v brance. Loni proti sobě stáli zkušení Šulan s Procházkou, toho letos mezi kladenskými tyčemi vyměnil mladíček Jirotka. „Jardovi se nepovedl jeden zápas a Honza chytil svou příležitost za pačesy,“ přibližuje situaci mezi kladenskými gólmany vůdce mužstva Tomáš Rejthar.