V té předešlé vyhrál základní část a sahal po branách finále play-off.  V té nadcházející by to určitě rád vylepšil, nastanou ale změny v kádru a až sezona ukáže, co v novém týmu dřímá za sílu.  Podle klubového serveru je totiž na odchodu kapitán mužstva Petr Ogurčák a možná i reprezentanti  Jan Příhoda a Michal Dědič. Byť trenér Drahomír Kadlec v jejich návrat do kádru věří.

„Honza stále léčí zraněné vazy v koleni z mistrovství světa, ale pokud se dá do pořádku, myslím, že naskočí. U Michala je to složitější. Řeší zaměstnání a to je pro něj aktuálně nejpodstatnější," řekl Kadlec.

Ogurčák cestuje pracovně na půl roku do Anglie, pak se však vrátí a zapojí. „Všichni víme, že soutěž je stejně hlavně o jaru. Takže až se vrátím – a budu-li mít výkonnost – může mě klidně vzít zpět. Na podzim bude  lepší, aby dostala možnost řada dalších mladých a šikovných talentů Alpiqu," tvrdí Ogurčák.

A skutečně, Drahomír Kadlec je proslulý tím, že se nebojí dát mladým velkou šanci.

Už loni takovou dostal první dorostenec David Šrámek a ujal se jí výborně. Teď do přípravy přicházejí další: Martin Špaček, Milan Schnaubelt, Daniel Vondrák a možná David Pišinger. A beci Filip Izaj s Tomášem Jelínkem. Musí se ale dořešit s mateřskými kluby příchody Špačka a Pišingera.

První patří kladenskému Jungle Fever, druhý Boleslavi, kde také pracuje. Tam to bude těžší," myslí si trenér dorostu a zároveň asistent áčka Milan Maršner.

Kluby by chtěl získat i jednoho hotového hráče, jeho jména ale zatím neodtajnil. 

V přípravě čeká Kladeňáky tradičně turnaj v Novém Strašecí, dále to bude přípravný duel s Plzní a ještě před startem extraligy odehraje v Mostě základní skupinu Českého poháru.  ⋌