„Bylo to složité a náročné, přiletěl jsem dost unavený. Cesta trvala asi dvaadvacet hodin, takže jsem prakticky jeden celý den cestoval a přestupoval. Do toho časová změna, musel jsem podstoupit test na koronavirus v zámoří, ale i v Česku. Naštěstí už jsem tady,“ ulevil si po příletu do České republiky Zach Frye v rozhovoru pro klubový web.

Šestadvacetiletý bek se vůbec poprvé v kariéře rozhodl pro nezámořskou soutěž, zvítězilo Kladno. Naposledy hájil barvy celku Kalamazoo Wings v ECHL.

„Zajímal mě jiný styl hokeje, nakonec jsem se rozhodl pro Kladno. Zjišťoval jsem si nějaké informace a vím, že jsou tu velmi oddaní fanoušci. Určitě mi neuniklo, že majitelem klubu je legendární Jaromír Jágr. Vím, že z Kladna pochází on i celá řada dalších známých hráčů. Také vím, že město hokejem žije,“ řekl Frye, který má na kontě i osmnáct duelů v AHL.

„V Česku jsem podruhé v životě, hráli jsme tehdy v Praze mládežnický turnaj. Navštívili jsme i výuku v jedné škole. S českou kulturou jsem se tak už částečně seznámil, ale je to už mnoho let. Vše si budu muset oživit a zažít znovu,“ přiblížil Frye.

A co od prvního Američana v barvách Kladna očekávat? „Snažím se hrát důrazně a poctivě dozadu, ale rád bych pomohl i směrem do ofenzívy. Doufám, že pomohu i góly,“ dodal na závěr vášnivý golfista, který obdivuje především Tigera Woodse.