Pětatřicetiletý David Růžička po několika letech ve slovenských soutěžích (Zvolen, Košice, Žilina) ještě nechtěl kariéru úplně zabalit, a tak kývl Řisutům, které se ve druhé lize souží. „Přemluvil mě Víťa Bílek, ještě se mi chtělo někde si zahrát,“ řekl Deníku muž, který býval velkým talentem, vyhrál s Kladnem tituly v dorostu i juniorech, pak sedm let hrál za kladenský extraligový celek a další tři sezony v I. lize.

Jeho příchod je na místě – Řisuty dostaly už 96 branek a to je nejvíc v celé soutěži. Získaly jen osm bodů a potřebují chytit šňůru jako v minulé sezoně, kdy se jim začalo dařit až kolem Vánoc.

V Hronově mohly bodově dotáhnout svého soka, ale nepovedlo se. Domácí si ve druhé třetině vytvořili dvougólový náskok a hosté už jen dotahovali.

Ve třetí třetině se jim to povedlo, dali dvěma trefami Pejchala a Patyka na 3:3, pak ještě Chamrád odpověděl na čtvrtou branku Hronova. V 51. minutě však skóroval Východočech Šedivý a body zůstaly v Jiráskově městě.

„Budu pozitivní, dali jsme konečně víc gólů a třetí třetinu zahráli, jak jsme si řekli. A bojovali jsme!“ řekl Růžička a dodal: „Připravili jsme se na středu, když to dnes na body nestačilo.“

My doplňme, že ve střetu Řisuty hostí na ZS ve Slaném celkem Chebu, jemuž v první části podlehly až po prodloužení.