Trio možných soků se totiž ve stejném čase bude prát o to, aby nechytilo černého petra. Aktuálně je na tom nejhůř Brno, které má horší bilanci s Vítkovicemi i Pardubicemi, navíc hostuje na Spartě, kde se vyhrává těžko. Nicméně ani oba soky Komety nečeká snadná práce.

Zdá se, že v Kladně půjde o body spíš soupeři ze západních Čech. Vary musí do skupiny o udržení, to už vědí delší čas. A s Libercem, který je třináctý o pouhý bod za Energií, se budou tvrdě prát. Vždyť poslední dva celky (poslední Chomutov to má téměř jisté) padnou do baráže.

A koho by si Kladeňáci do předkola přáli nejvíc?

Těžko říci, kdo by byl nejvhodnější variantou, ale buď jak buď, odborníci určitě přes lepší postavení Rytířů v aktuální tabulce budou favorizovat na postup jejich protivníka.

Na kladenské odhodlání a chuť ukázat víc než loni asi moc poukazovat nebudou.

Takže.

Pokud to budou Pardubice: V jejich prospěch bude hovořit skvělá kulisa u domácích zápasů. Pod vedením trenér Říhy se konečně zvedly herně, zvládly nesmírně těžký duel v Brně. Psychická úleva ze zachráněné sezony by jim také pomohla. Mají střelce Barteka s Brendlem, bojovníka dělaného pro play-off Rolinka. Ale zase horší brankáře než Kladno a zdá se, že ani defenziva není tak kvalitní jako u Rytířů.

Pokud to budou Vítkovice: Historicky neoblíbený sok Kladna, ale v 90. letech se i přes ně povedlo jednou v předkole uspět. Jejich tým je vyvážený, hodně bruslí, má dobrého brankáře Málka, personu Burgera. Pro Ostravany by ani nebylo nevýhodou hrát první dva zápasy v Kladně, tady to totiž umí skoro dokonale. Nicméně Vítkovice mají největší naději skončit deváté, dá se jim vyhnout. Z hlediska klubové kasy jsou také nejméně žádané, jejich fanoušků by do Kladna přicestovalo méně než pardubických a brněnských.

Pokud to bude Brno: Oba celky se již v předkole střetly loni, Kometa kralovala. Byť v Kladně klidně prohrát mohla. Ale už dlouho nehraje ideálně, teď už se trápí i psychicky. Podobně jako Pardubice má šestého hráče v zádech – mraky fanoušků. Kádr moc silný. Trvaje v bráně. Šikovného kouče. Některý z prvků téhle chemické sloučeniny se ale špatně váže a výzkumný tým Komety nemůže přijít na to, jaký.

Koho byste si do předkola přáli nejvíc vy? Hlasujte na našich internetových stránkách!