„Baráž hrajeme po několikáté a pokaždé, když první dva zápasy prohrajeme, dovedeme to nakonec zamotat a vyklouznout z toho jako postupující. Věříme, že tradici dodržíme, že ve Vsetíně vyhrajeme a nahrají nám i další výsledky. Bez ohledu na to už teď musím vyseknout poklonu celému týmu za to, jak se v baráži zvedl," říkal chvíli po skončení hektického duelu s Ústím trenér Ivo Kyndl.

Jeho tým nyní musí vyhrát ve Vsetíně, ale ani tak nemusí postoupit, protože třetímu do party, Hradci Králové, stačí porazit Ústí nad Labem, které už nemá šanci. 

Hektický zápas to v pátek dlouho nebyl. První třetina bez gólů, ale ve druhé už to začalo. Severočeši koučovaní i exkladenským Milanem Skrbkem šli dvakrát do vedení, podruhé dokonce pouhých 24 vteřin před sirénou. Ale Pézetka ještě do přestávky vyrovnala! Tři vteřiny před koncem se o to postaral dorážkou Raclavského rány Filip Kadlec.

V posledním dějství už byli Kladenští pořád napřed. Arménec v jejich službách Hovsepjan nejprve proměnil exkluzivní kličkou alá Forsberg trestné střílení, a když Smetana lacino srovnal, udeřil Hovsepjan ještě jednou – perfektně mu servíroval šikovný Veselý.

Bohužel, přišla další laciná branka Lvů a duel spěl k remíze. „V baráži jsou všichni trochu svázaní
I když. Na Pézetce bylo vidět, že prostě touží rozhodnout, a také nakonec rozhodla. Nejvyšší z obránců Krumpholc vybojoval ztracený puk a Vopravil našel před brankou zaparkovaného Homera. Dal svůj nejslavnější gól.

Byl vítězný, byť Vodička po brejku ještě zvýšil a definitivně poslal Ústí do první ligy.

„Chválit jednotlivce nebudu, na výsledku se podílel celý mančaft. Jemu patří díky. Malou výjimku udělám u Vojty Butora, protože nás táhl celou sezonu a dneska nastoupil, přestože jinak leží a má osmatřicítky," poděkoval nejtalentovanějšímu útočníkovi PZ Ivo Kyndl.

PZ Kladno – Ústečtí Lvi 6:4 (0:0, 2:2, 4:2). Branky a nahrávky: 33. Vodička (Butor), 40. Kadlec (Raclavský, Veselý), 42. Hovsepjan (TS), 47. Hovsepjan (Veselý, Kadlec), 54. Homer (Vopravil, Krumpholc), 60. Vodička (Kadlec) – 31. Hanzl (Smetana, Kuchynka), 40. Navarra (Dostálek, Faigl), 43. Smetana (Matai), 50. Faigl (Matai, Dostálek). Rozhodčí: Pražák, Svoboda – Jelínek, Suchánek.

PZ Kladno: Kameš – Větrovec, Dolgoš, Vopravil, Jirák, Kadlec, Čejka, Vodička, Krpelan, Butor, Novák, Homer, Hovsepjan, Tlustý, Raclavský, Krumpholc, Voráček, Veselý.