Funkci vedoucího mužstva přebírá Václav Blažek, jenž nadále zůstane ve funkci mládežnického sekretáře.

Kopecký, který dokončil tříletou periodu u mládežnické reprezentace (16 až 18), míní, že problém extraligového celku momentálně není defenziva, ale střílení branek.

To potvrzují poslední dva výsledky – Karlovy Vary 1:2, Vítkovice 0:2. Na vytváření většího množství šancí a lepší produktivitě s kolegou Tatíčkem během reprezentační přestávky pracují.

„Snažíme se trošku změnit herní styl, abychom lépe zvládali přechod z vlastní třetiny kratšími přihrávkami a tím i zlepšili přechod středního pásma,“ přiblížil třiapadesátiletý trenér, jehož rukama prošla řada hráčů současného týmu.

Výrazně sepodílel také na výchově například Michaela Frolíka, Smoleňáka či Tlustého, s nimiž získal český dorostenecký titul.

Sám má za sebou jako hráč dvanáct extraligových sezon v kladenském dresu. Coby trenér si rozhodně nemíní zopakovat sezonu, kdy byl u extraligového týmu jako Šindelův asistent. Tehdy Kladno sestoupilo.

Nepřichází však do nejrůžovější situace a každý posun vzhůru bude hodně těžký. „Beru to jako výzvu. Chceme dokázat, že současné mužstvo má na mnohem víc, než momentálně nabízí,“ prohlásil Kopecký.

V HC Vagnerplast došlo k dokončení seniorsko-mládežnické rošády. Bývalý hlavní kouč prvního týmu Otakar Vejvoda převzal po Tatíčkovi juniory, jeho asistent Petr Kasík po Kopeckém mladší dorost a také funkci vedoucího SCM.