Slavnější z obou nových asistentů byl jako hráč František Kaberle. Syn slavného otce, starší bratr dalšího skvělého hráče Tomáše, získal ve své kariéře pět titulů mistra světa a vyhrál s Carolinou Hurricanes Stanley Cup. Z největších trofejí mu chybí jen olympijské zlato, o které smolně přišel v roce 1998. Odehrál deset sezon v nejlepší lize světa – NHL.

Jeho hráčský konec v Kladně byl ale rozpačitý, odešel pak do Pardubic a Plzně. Kaberle je přítelem Pavla Patery, jejich spolupráce by tak měla být konstruktivní. ."Budeme si rozumět jak po lidské, tak po odborné stránce. Franta se samozřejmě bude věnovat bekům a má představa je taková, že koučovat obránce bude i při zápasech," vysvětluje Pavel Patera.

Jiří Kopecký nebyl tak slavným hráčem jako Kaberle, ale zase má čtyři mistrovské tituly z československé ligy a vyhrál také PMEZ. A v trénování má mnohem víc zkušeností. Je uznávaným odborníkem, který roky vedl výborně mládež a dotáhl to až na kouče reprezentační osmnáctky. V Kladně se dostal párkrát i k áčku. Nejprve jako asistent Miloše Hořavy (2001). Úspěšnou dvojku vytvořil s Petrem Tatíčkem, když v těžké pozici zachránili extraligu, pak oba pomáhali Zdeňku Vojtovi s budováním nového týmu (2010).


Kopecký se pak k týmu vrátil i za trenéra Jiřího Čelanského, ale poté, co loni mužstvo vypadlo s Jihlavou, vrátil se k mládeži a stal se jejím kladenským šéfem.

„Působil jsem pod Jiřím Kopeckým jako hráč a z této zkušenosti velmi dobře vím, jak kvalitním je trenérem. Vždy se mi líbily jeho tréninky, které nás bavily a pokaždé nám něco daly. Máme hodně podobný pohled na hokej a stejně jako v případě Franty Kaberleho spolu vycházíme skvěle i po lidské stránce. Nastavíme takový model spolupráce, aby se mohl dál bezproblémově věnovat i mládeži," uvedl Patera, podle něhož Kopecký zůstane i ve funkci šéftrenéra mládeže.