Nejvyšší nabídka za originální hraný dres legendárního kladenského hokejisty konkrétně v úterý v 13:30 činila nevěřitelných 71 268 korun. Dá se přitom očekávat, že do večera ještě poroste. Na druhou nejvyšší částku se pak podle očekávání vyšplhal dres kapitána Tomáše Plekance, který krátce po obědě stál rovných 24 tisíc. Hranici deseti tisíc pokořila i devětapadesátka Adama Kubíka, jejíž hodnota vyšplhala na 13 500 korun.

Sečteno podtrženo, zájemci nabídli za celou sadu dresů necelých sedm hodin před koncem aukce 234 534 korun. Vybrané prostředky poputují na konto klubové nadace Knights Foundation.

Dražba probíhala po dobu čtrnácti dní od domácího utkání proti Plzni a o dresy byl extrémní zájem. Uniformy, které kopírovaly dresy z devadesátých let, kdy se Jágrova kariéra teprve rozjížděla, sklidily pozitivní ohlas, přestože v nich Rytíři prohráli a na body nedosáhli. Stylově se tehdy trefil Jágr a cenu svých dresů zvýšili vstřelenými brankami i Adam Kubík a Jaromír Pytlík. I tak Kladno padlo 3:4.

Kdo si teď odnese originální hrané dresy domů? Jasno bude už v úterý ve 20 hodin, kdy aukce vyvrcholí.