„Asi nás dnes porazil sám. Víme, že Jaromír Jágr je pořád světový hráč a dnes to dokázal. Měl chuť, šlo vidět, že ho hokej dnes bavil. Rychlé asistence mu ještě zvýšily sebevědomí," všiml si 33letý zlínský hokejový útočník Jaroslav Balaštík.

Bylo vidět, že jste ho nebránili jako v předchozích dvou zápasech. Proč dostal tolik prostoru?

Těžko říct. Měli jsme hlavně katastrofální vstup do zápasu. Do sedmé minuty jsme inkasovali tři góly. Neměli jsme lehké nohy, tahali jsme je a Kladno bylo lepší. Diktovali tempo hry a nedokázali jsme na ně najít recept. Zaslouženě vyhráli.

Byl Jágr lepší než v předchozích pěti zápasech?

Byl na ledě u všech pěti branek Kladna, takže to mluví za všechno.

Nečekali jste od zápasu přece jen trochu víc?

Prohráli jsme, takže je to zklamání. Kdo by se radoval. Chtěli jsme vyhrát před vyprodaným zimákem, ale nehráli jsme dobře.

Kdy jste začal tušit, že to dnes nevyjde?

"Hráli jsme do poslední minuty, pořád jsme to zkoušeli, ale náš tlak byl bezzubý a jalový. Nedařily se nám ani přesilovky. Když odskočili na tři branky, jen se už utkání dohrávalo."

Jágr dostal pro svá kouzla příliš mnoho prostoru a v 7. minutě měl tři asistence. „To se mi stalo v kariéře jen zřídka. Ale celkovějsem jich zažil i sedm. Dnes jsem se ale musel šetřit. Nemohl jsem hrát naplno, hrál jsem, co jsem potřeboval," přiznal sám Jaromír Jágr.