Čechům, v jejichž nominaci bylo hned osm hráčů ze středních Čech (sedm Kladeňáků a rakovnický Pospíšil), se nepovedl hlavní první páteční duel, kde vůbec nezachytili úvod, prohrávali už 0:3 a nakonec padli 2:4. A to ještě parádně zachytal kladenský Jan Jirotka. „V prvním zápase na nás Slováci vlétli, byli rychlejší, bojovnější a nenechali nám ani trochu prostoru. My zaspali, a to nás stálo celý zápas," konstatoval Drahomír Kadlec.

Na Slovensku pracoval s celkem pěti formacemi a hráče hodně točil. Hlavně proto, že v sobotu byla na pořadu další dvě utkání. V prvním si Kadlec po vyloučení domácího borce šikovně vyžádal v poslední minutě oddechový čas a přesilovku jeho tým využil Vlasákem k výhře 3:2, třetí duel ale zase vyzněl pro slovenskou družinu. Po boji vyhrála 2:1. „V sobotních zápasech jsme se už víc tlačili do brány, ale koncovka je náš dlouhodobý problém, na kterém musíme jednoznačně zapracovat. Chybí nám střelci," je nucen přiznat Kadlec.

Jednoho ale přece jen možná objevil. Třinecký Dominik Barnošák v létě přišel právě ke Kadlecovi do Kladna, velký hokejbalový přestup však loni nejproduktivnějšího borce extraligy trochu zmrazil. Na podzim dal jen tři branky, ale v reprezentaci při své první mezinárodní akci příjemně překvapil.

Barnošák skóroval ve dvou zápasech, přidal i jednu asistenci. V českém týmu byl v tomhle ohledu nejlepší. „Góly mě potěšily, v podzimní části jsem se docela trápil. Celý podzim jsem měl hodně šancí, ale nevyužíval je," říkal Barnošák, který si musel zvykat na to, že už není hlavní hvězdou týmu, protože v kladenském Alpiqu působí řada reprezentantů a sází na týmový projev.

„V Kladně je úplně jiné prostředí. Musím se úplně jinak chovat, je tam profesionální přístup. Musel jsem předělat prakticky celý život, ale jsem nesmírně rád, že mohu působit v takovém klubu a dostat se do nároďáku," neskrývá Barnošák.
A tvrdí, že mezinárodní hokejbal je o pět levelů rychlejší. „Je potřeba strašně zrychlit, asi budu muset zhubnout, abych byl doopravdy na mezinárodní úroveň na tisíc procent připravený," usmál se ještě Dominik Barnošák, nejpříjemnější překvapení přípravného kempu v Gajarech.

Zda to bude na nominaci stačit, bude jasné až po skončení play off české extraligy. Teprve pak se kouč Drahomír Kadlec s asistentem Jaroslavem Pavlíkem rozhodnou, koho vezmou do Pardubic na velký hokejbalový mejdan. „Prověření hráči nás znovu přesvědčili a máme jasno zhruba o dvou lajnách. O zbylá místa se ještě popera zbytek hráčů," dodal zlatý medailista z hokejového MS ve Vídni 1996.