Tahle hokejová sezona láká čím dál víc, mohou ji prosvětlit velké české star. Pro vás je to ale hodně práce navíc, zejména se sháněním peněz. Těšíte se vůbec?
Samozřejmě se těším. Je to pro nás druhá sezona a po sportovní stránce bychom chtěli minimálně zopakovat to, co se nám povedlo v té minulé. A rádi bychom tentokrát postoupili až do play-off.

Trochu se vyměnil kádr, jak jste se změnami spokojeni?
Víceméně se vše povedlo udržet pohromadě. Odchody tam samozřejmě byly, ale zase jsme kádr doplnili. Přišli tři obránci a ve čtvrtek jsem se domluvil i se čtvrtým – Ivanem Majeským. Z posil do útoku jmenuji číslo jedna – Honzu Hlaváče. A samozřejmě jsem rád, že zůstali další v čele s Jiřím Bickem.

Z odchodů asi mrzí nejvíc Jaroslav Kalla, který zamířil do Slavie. Nebo ne?
Tak určitě. Jardovi, i když on to tak neprezentoval, tak jsme nabídku předložili. Podle něho jsme pro to udělali málo, na druhou stranu podle mě byla ta nabídka zajímavá a klub se snažil v rámci svých možností nabídnout mu strop toho, co jsme mohli. A my hrajeme na to, že co slíbíme, to také splníme. Ovšem rozumíme tomu, že hráč dělá vše pro to, aby zabezpečil svou rodinu a přejeme Jardovi hodně štěstí.

Jste důležitým článkem při tvorbě rozpočtu klubu. Už můžete srovnávat s loňskem, jak se daří plnit kasu nyní? Je s Jágrem mladším Kladno lepší adresou, než bylo?
Opravdu jsem už zkušenější a vidím, že shánění peněz na hokej – ať vrcholový nebo mládežnický – jde daleko hůř než tomu bylo v minulosti. Mám to potvrzeno i od ostatních klubů, s nimiž jsem samozřejmě v kontaktu. Také proto si cení postoje města Kladna, které k hokeji zaujalo kladný postoj a stalo se druhým vlastníkem klubu. Za to mu patří velký dík. Dodám, že u nás se každá koruna převrací desetkrát, než se vynaloží.

Otázka, kterou by položili v tuto chvíli všichni hokejoví fanoušci, nejen kladenští. Váš tým by se mohl během výluky v NHL, která je na spadnutí – stát nejsledovanějším v republice, vždyť nejvíc nejlepších českých odchovanců je právě z vašeho klubu. Počítáte s nimi?
Tohle je radostné téma pro český hokej, které má ale spoustu velkých otazníků. K tomu, aby bylo skutečně radostné, vede moc a moc úsilí a také finančních prostředků. Děláme každopádně všechno pro to, aby se někteří hráči v případě výluky do týmu zapojili, ovšem dotaženo do posledního detailu není nic. Ať to jsou pojistky, ať to je IIHF, které musí dát svoje stanovisko. Jsem nadšený, že tady kluci chtějí hrát a Kladno pomoci, aniž by požadovali startovné.

Jak jste s pojistkami daleko?
Pojistky, to je těžko uchopitelná věc, protože nikdo neví, jestli výluka bude týden či dva měsíce. Tím pádem partneři tohle marketingově nezohlední a peníze se shánějí těžce. I proto vyhodnocujeme, jak se dá pomoci na případném výběru vstupného. Zdražit ho je citlivá věc, nicméně je možné, že na utkání s hvězdami NHL se maximálně o třicet korun zvedne. A to jen proto, abychom pokryli naše případné náklady.

Mluví se hlavně o majiteli klubu Jaromíru Jágrovi a Tomáši Plekancovi, nastoupit by ale prý měli i hráči, kteří s Kladnem v létě netrénovali – Tomáš Kaberle, Marek Židlický či Jiří Tlustý. Hovořilo se i o beku Rozsívalovi. Potvrdíte tato jména?
Bohužel nemáme ještě pojistky vykomunikované, takže řeknu pouze to, že v kontaktu jsme s pěti hráči. Pojistky tohoto typu dělají jen dvě společnosti na světě a doopravdy se tam točí vysoká čísla. A my nemáme ještě poslední, konečný závěr pojišťoven. Není to o nějakém tajení, prostě nechci, abych řekl něco konkrétního a pak to nedopadlo.

Hodně nahlas se mluví i o přesunu do O2 areny, což ne každý kladenský fanoušek neponese s úsměvem, ba naopak. Je to reálné?
Jaromír tohle téma otevřel při debatě se spoluvlastníkem společnosti, tedy městem Kladnem, a dospěli k tomu, že pokud se vytipují dva vybrané zápasy – a my budeme schopni pomoci fanouškům, co se týče dopravy – tak je to myšlenka, kterou město podpoří. Vše děláme proto, aby širší záběr lidí měl možnost vidět nejlepší hráče světa – a takové máme – v nejlepší hale Evropy. Navíc je O2 aréna vhodná i pro ty fanoušky Kladna, kteří jinak na extraligu moc nechodí, tedy hlavně rodiny s dětmi.

Které zápasy konkrétně to budou?
Zase. V tuto chvíli je říci nemohu, protože je nemám potvrzené ze stran soupeřů. Ale jednání běží, jen to nechci zakřiknout.