Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Bělohlav vstoupil mezi elitu!

Kladno - Devětadvacáté kolo hokejové extraligy poslalo na led Kladna Třinec, tým s aktuálně nejlepší formou. Oceláři také brzy výrazně vedli a na domácí by v tu chvíli nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Díky vysoké produktivitě přesilovek však Buldoci vyrovnali a v nájezdech i rozhodli.

5.12.2008

Kladno - TřinecFoto: Josef Procházka

Kladno - Třinec 5:4 sn

Třinečtí hokejisté se neukázali být vychovanými gratulanty. Reprezentačnímu brankáři Kopřivovi totiž v den jeho 25. narozenin nasázeli během necelých jedenácti minut čtyři góly. Martynkem ze stejné pozice před brankovištěm využili obě přesilovky, jubilejní stý gól Slezanů dal bekhendem Polák a hezké vysunutí Hamplem využil k své první extraligové trefě Pánik.

V první třetině stoprocentně využívali přesilovky i domácí, za něž stříleli od modré výhradně obránci. Na 1:1 vyrovnal Hájek a na góly bohatou třetinu uzavřel premiérovým zásahem v kladenském dresu Novotný. Domácí se dostali do zápasu ve druhém dějství díky opět využité počtení výhodě, v níž Diviš našel u přední tyčky Pateru – 3:4.

Aby se to nepletlo, byl to stý gól v třinecké síti a střelcův desátý. V posledním dějství se Kladenští moc snažili o vyrovnání, když už se ale přes soustředěnou obranu Ocelářů dostali k zakončení, byl Čechmánek na místě. Očekávaná chvíle přišla v 50. minutě, jak jinak, než v přesilovce. Ukázkovou kombinaci zakončil nejlepší střelec Kladna Bělohlav, jenž tím vstoupil do Klubu hokejových střelců! Jako 51. v jeho historii, památný puk mu bleskově schoval Patera.

V prodloužení hosté přečkali první minutu, která jim byla v souboji se Středočechy letos už dvakrát osudová, a přestože v něm byli aktivnější, rozhodly až nájezdy. V jejich deváté sérii dovršil svůj velký večer Bělohlav.

Jiří Juřík (as.Třinec): Jsme velmi nespokojeni s výsledkem, protože jsme měli výborný vstup do utkání. Pak jsme ale najednou přestali hrát. Chyběla nám větši pokora, Kladno vytáhlo svoje luxusní přesilovky a vyrovnalo na 4:4. Nájezdy jsou loterie, měli jsme na to, abychom si odvezli dva body. Prohospodařili jsme náskok, a to nás mrzí. V nájezedch byli výborní oba brankáři.

Petr Kasík (as.Kladno): Nedovedeme si vysvětlit začátek, kdy jsme za jedenáct minut dostali čtyři góly. Byl to totální kolaps. Upozorňovali jsme hráče, že Třinec má výborné útočníky, a že musíme hrát opravdu zezadu. Pak jsme celý zápas bojovali, abychom alespoň vyrovnali. Hráče to stálo moc sil. To se už nesmí opakovat. Nájezdy jsou hop nebo trop.

Muž zápasu: Bělohlav
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Kameš, Hořava, A. Novotný - Diviš, Patera, M. Procházka - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Horna, Kalla, V. Novák - Frolík, Čurilla, Tomajko. Trenér: Müller.
Třinec: Čechmánek - Vosátko, Gureň, Výtisk, Sekeráš, Seman, Malec, Kania - Kanko, Piecha, D. Moravec - Balej, Polanský, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Pánik, Hampl, Steber. Trenér: Stavjaňa.
Branky a nahrávky: 6. Hájek (Novotný, Novák), 16. A. Novotný (Hájek), 36. Patera (Diviš, Nádašdi), 50. Bělohlav (Procházka, Patera), rozhodujcící nájezd Bělohlav - 3. Martynek (Květoň, Peterek), 9. Polák (Polanský, Balej), 10. Pánik (Hampl), 11. Martynek (Peterek, Květoň). Vyloučení: 5:8. Využití: 4:2. Diváci: 2170.

5.12.2008 VSTUP DO DISKUSE

Krimimix: otec dluží šestnáct tisíc korun na výživném

KRÁTCE: Kam vyrazit na Kladensku za kulturou?

Řidič, který boural u Uhů, byl opilý

Velvarsko /FOTOGALERIE/ - Šofér, který nejspíše zavinil 3. října odpoledne tragickou dopravní nehodu na silnici mezi Uhy a Nelahozevsí, byl pod vlivem alkoholu. Kladenskému deníku to v pátek dopoledne potvrdila policejní mluvčí Markéta Johnová.

Světové mistrovské tulipány i do Kladna!

Leiden (Nizozemsko) - Na právě konaném mistrovství světa v aerobiku v nizozemském Leidenu se radovalo Kladno už ze dvou zlatých medailí. Mistryněmi světa se staly členky Sport Academy Kladno a světovou šampionkou je také Andrea Švihálková.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ – Aby mohl bez problémů reprezentovat v malém fotbale, změnil v létě v tom velkém svou adresu. Už jako opora Benátek se František Hakl podílel na titulu mistra světa, když v Tunisku se skvěle vyladěným českým výběrem ani jednou nezaváhal a po finále s Mexikem (3:0) zvedl vítěznou trofej. Nejen o šampionátu, ale také o přestupu v rámci dvou sousedních účastníků ČFL se sedmadvacetiletý obránce rozpovídal v rozhovoru pro středočeský Deník.

Naděje pro kladenský hokej, Václav Veber. Atmosféru z Lapače si nepamatuje

Kladno – Vypálil na bránu frýdecko-místeckého brankáře Danečka ostrou ránu a chvíli se radoval z první branky utkání. Po vteřině už věděl, že gól mu nakonec asi patřit nebude, Patrik Machač jasně ukázal, že ještě tečoval. I tak byl mladičký obránce Kladna Václav Veber šťastný, že Rytíři zápas zvládli a vyhráli 4:1.