Už odeznělo zklamání z vyřazení ve čtvrtfinále na nájezdy, anebo tu a tam ještě zabolí?

Samozřejmě mě to štve, ale už je to lepší. V rozhodujícím zápase jsme od 45. minuty prohrávali 0:3, otočili jsme, zvedli se a bylo příjemné dostat se zpátky do zápasu. Měli jsme, řekl bych, více ze hry, domácí z toho byli trochu zaražení, bohužel jsme neproměnili šance. Utkání šlo do nájezdů, kde už nám štěstí nepřálo.

Hokej hrajete pro radost. Uspokojila vás letošní hokejová sezona na Hluboké?

Myslím, že sezona byla dobrá, i když konec mohl být trochu lepší. Ale i posedmé jsme se dostali do play off, a to je samo o sobě úspěch. Za tu dobu máme tři medaile. Každá sezona se nemůže povést, ale když se podívám s odstupem, ta letošní byla spíš lepší než horší. Pro hlubocký manšaft byla, myslím, úspěšná.

Už ve středu přijede k extraligovému play off do Budějovic Kladno s vaším bratrem v sestavě. Budete u toho přímo v Budvar aréně?

V Českých Budějovicích nebudu, ale už mám koupené lístky na pondělní zápas na Kladně! Těším se, bráchovi to jde, jsem rád, že mu to střílí. Byť ho tady nechci říct přímo odepisovali, ale mysleli si, že patří do starého železa, ukázal jim, že má v sobě i něco jiného, než si všichni mysleli. I parta je prý na Kladně úžasná. Proti mladému a kompaktnímu týmu Českých Budějovic to budou mít dost těžké, ale myslím, že by mohl být k vidění hezký hokej, což potvrdil už jejich vzájemný televizní zápas.

Po utkání na Kladně zajdete s bratrem na večeři?

Vezu s sebou ještě jednoho Bělohlava, mého desetiletého syna, který se jede podívat na strejdu. Po zápase asi zajdeme na večeři, za bráchou. Snad to bude vítězný zápas, i když nechci brojit proti Budějovicícím.

Už jste to naznačil, ale přesto: Komu vlastně budete držet v play off palce? Kladnu?

Dobrému hokeji. Ale samozřejmě i bráchovi.

Zkuste se vcítit do jeho kůže. Má v sérii velkou motivaci?

Určitě má velkou chuť, protože by v extraligovém hokeji ještě rád zůstal, a co jsem slyšel, spolupráce s Kladnem by mohla pokračovat. Asi bude mít obrovskou motivaci. V týmu je obklopen šikovnými hokejisty, s Kallou a Hornou si padli do noty. Myslím, že je nadšený. Spokojen je i mezi svými bývalými kolegy z reprezentace. Na Kladně je spokojený, šťastný. Doufám, že mu tam něco padne.