Kromě něj se generální manažer klubu Otakar Černý dohodl na pokračování smlouvy také s Radkem Bělohlavem, údajně v dohledu je podpis s Jaroslavem Kallou.

S oběma se jednání trochu táhla, Bělohlav však nic konkretizovat nechtěl. „To je složité. Ale v Kladně jsem spokojený, jinak bych tady nezůstal,“ řekl velezkušený borec, jenž na konci příští sezony oslaví už čtyřicátiny. Podepsal na rok plus roční opci.

Zpět k Mudrochovi, který je čtvrtou novou tváří v kladenské kabině. Zatímco Bílek, Dlouhý a Toman ale kladenské prostředí dobře znají, pro pardubického odchovance bude úplně nové. Pozná ho až zkraje příštího týdne, kdy se po zahraniční dovolené přihlásí trenérům do letní přípravy. A hlavní kouč Zdeněk Müller se na něj těší. „Určitě by měl být posilou. Obrana prochází změnami, které potřebuje,“ řekl na webových stránkách klubu.
Ve své kariéře si Mudroch zahrál zatím za pět klubů - mateřské Pardubice, poté Liberec a Beroun (oba I. liga) a tři sezony za Karlovy Vary, které ho v sezoně 07-08 poslaly na deset utkání do Znojma. Přesto na západě Čech nakonec dorostl ve velmi kvalitního beka, důkazem jsou poslední dvě sezony, v nichž Energie dokráčela i díky Mudrochovi k druhému místu a posléze úspěšnému finále.

Třicetiletý borec patří mezi defenzivní specialisty, loni v 52 zápasech nasbíral jediný gól a čtyři přihrávky. Také v jiných ročnících se více než třikrát netrefil.

Kladno de fakto měnilo s Karlovými Vary, i když tentokrát není snad poprvé jisté, že Západočeši udělali lepší kšeft. Podepsali totiž Davida Hájka, který sice nasbíral mnohem více kanadských bodů než Mudroch, ovšem u obránce se hodnotí zcela jiné parametry. A z kladenského pohledu už vůbec nelze souhlasit s vyjádřením vedení Energie, že se Hájek vypracoval mezi deset nejlepších beků extraligy. Trenéři naopak s jeho výkonem často spokojeni nebyli a odchodu zase tolik nikdo nelitoval.

„Hájek je dobrý obránce, ale do třetí formace,“ ozývalo se často v hledišti. Zdeněk Müller tenhle názor koriguje. „Podle mě jsou Hájek i Mudroch vyrovnaní. Doufejme, že se Mudrochovi bude v Kladně dařit, i on může hrát přesilovky. Ale jednoho beka pořád sháníme. Srdínko je po operaci a moc se s ním počítat nedá,“ dodal Zdeněk Müller.