Rytíři vletěli na soupeře jako v úterý na České Budějovice a v sérii tří přesilovek uspěli díky dorážce Indráka. Nepovedla se jim však druhá třetina, kterou sice také začali aktivně, ale postupně vyrobili pár hrubých chyb a Sparta se spoustou mladých hráčů třemi zásahy dostala skóre na svou stranu. Kladenský Indrák sice jednou odpověděl vyrovnávací trefou na 2:2, ale po pár vteřinách se prosadil podobně z úhlu na druhé straně Jandus. To byl nakonec vítězný zásah. 

Kladno sice ve třetí části vyrovnalo Filipem, ale gólu předcházel faul vysokou holí od Indráka a neplatil. Místo toho vše jistil dorážkou na 2:4 Forman.

„Neodehráli jsme špatný zápas, dostali jsme se do dostatečného počtu šancí, aby byl výsledek jiný a dali jsme více než dva góly. Udělali jsme ale několik zbytečných chyb, hlavně v kontru,“ hodnotil zápas jeden z trenérů Rytířů Otakar Vejvoda.

Poprvé proti sobě

Kamarádi, spoluhráči, proti sobě nestáli vlastně jen jednou. Pavel Patera je nově trenérem Sparty, Otakar Vejvoda šéfuje lavičce Rytířů. Byl to zajímavý pohled, ale mezi střídačkami tentokrát žádné napětí cítit nebylo. Dodejme vsuvku pozorné fanynky Lídy Novákové, že proti sobě stáli na střídačkách před čtyřmi lety, 7. srpna 2018 na kladenském zimáku. Patera jako trenér juniorky Rytířů a Vejvoda jako trenér Lidingö Vikings J18. 

Rvačka správných bijců

Že na sebe s ostré potyčce narazí Jake Dotchin a Miroslav Forman, o tom nemohlo být pochyb. Tihle tvrďáci se navíc umí popasovat férově, což také v Berouně už v první třetině ukázali. Nevyhrál ani jeden, spravedlivá remíza se zrodila po zhruba půl minutě ostrého pěstního boje. Fanoušci zatleskali oběma.

Gólový Indrák

Dva zápasy a tři góly. Miroslav Indrák vtrhl do nové sezony v Kladně úplně jinak než do té předešlé. V té sice herně přesvědčoval, ale koncovka ho trápila. Spartě dal dvě branky a málem připravil i vyrovnávací na 3:3 pro Matyáše Filipa. Jenže tam akci pokazil faulem vysokou holí…

Petr Ton opět v sestavě Sparty

Kladno a Spartu poutá jméno jednoho hráče – Petr Ton. Vyrostl v Kladně, ale nejlepší roky prožil ve Finsku a právě ve Spartě, kde se stal legendou a nyní je také generálním manažerem klubu. Teď fanoušci Sparty měli jméno Petr Ton opět v sestavě. Devatenáctiletý syn také vyrůstal v Kladně, ve Švédsku si zahrál za Lidingö vedené současným trenérem Rytířů Otakarem Vejvodou ml. A nyní ho čeká Chance liga v dresu Sokolova. V Berouně mohl klidně dát gól protože jel sám na branku, ale jestli umí zakončit blafákem do bekhendu jako jeho táta, nevíme – po háčku obránce o puk přišel.

Vejvodové se vyměnili na střídačce

Před necelými dvaceti lety dovedl Otakar Vejvoda Berounské Medvědy až do finále I. ligy. Jenže to byl ten starší, táta současného kouč Kladna Oty Vejvody mladšího. Nicméně táta samozřejmě nemohl na stadionu nad Berounkou scházet, jen už koukal v klidném posedu přímo proti synkovi.

Na Lotyše se dál čeká

Jedna ze dvou lotyšských posil Oscar Cibulskis pořád ještě není v Kladně, ale doma v Lotyšsku. Hrál tak jen jeho starší spolubojovník Kristaps Sotnieks. Snad Cibulskis opravdu dorazí…

Jandač jako doma

Bývalý kouč reprezentace Josef Jandač nemohl v Berouně chybět. Je tu prakticky doma, tady chrustenický rodák vyrůstal, tady získal první velké trenérské ostruhy. Navíc tady hrála jeho Sparta, s níž spojil největší část kariéry.

Rytíři Kladno – Sparta Praha 2:4 (1:0, 1:3, 0:1). Branky a nahrávky: 14. Indrák, 38. Indrák – 26. Fábry (Tomek), 34. Dvořáček, 39. Jandus, 57. Forman.

Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Babka, Sotnieks, Kehar, Veber – Kubík, Plekanec, Filip, Bláha, Melka, Pytlík, Beran, Indrák, Procházka.

Sparta: Cichoň – Mikliš, Jandus, Klejna, Tomek, Jurčina, Krutil – Buchtele, Přibyl, Forman, Ton, G. Thorell, Konečný, Hrabík, Vitouch, Dvořáček, Kulhánek, Fábry, Vrhel.