Ústí vstřelilo Kladnu v téhle sezoně jediný gól. I ten mu ale stačil k cenné výhře nad lídrem tabulky. Ale o překvapení nemůžeme mluvit, Severočeši totiž na Rytíře umí a o body je obírají docela pravidelně. V play off jim na jaře ani nedali žádnou šanci.

V sobotu to bylo ale jinak, hosté v sestavě s Tůmou (ale bez Cetkovského) svoje šance měli. Před gólmana Soukupa se dostávali docela často, ale i ve výhodných pozicích často zbytečně ještě nahrávali. Ve zbytku možností zase nemířili mezi tyče, a tak se ústecký gólman na vychytanou nulu ani moc nenadřel.

Jediný gól přišel v úvodu druhé části, kdy se za branku Hanuljaka dostal ex-kladenský Melka a parádní přihrávkou na přední tyč našel Roubíka. Hvězda celé soutěže se nemohla mýlit a velkou radost měl pochopitelně i Melka.

Ústí pak výhru uhájilo, byť se kladenští trenéři pokoušeli o ledacos. Ke konci třeba dali dohromady lajnu veteránů Tenkrát – Burger – Ton, už dvě minuty před koncem pak sáhli ke hře bez gólmana. Jejich risk však spíše volal po tom, aby domácí jistili náskok. Což se jim sice před dvěma tisícovkami diváků (a také značným počtem policistů) nepovedlo, alce cenné body si proklouznout nenechali.

Kladenského asistenta Jiřího Kopeckého mrzelo, že podle něj Ústí od začátku toužilo po výhře než jeho svěřenci. "My jsme začali hrát přibližně pět minut před koncem druhé třetiny a místo střelby jsme si nesmyslně nahrávali. I když to bylo o jediný gól, což se dalo změnit, domácí dnes vyhráli zaslouženě," uznal Kopecký.

Jeho ústecký protějšek Tomáš Mareš viděl úplně něco jiného než kladenští fanoušci - parádní zápas. "My se zlepšili nejen o sto, ale o tisíc procent v bojovnosti a celkovém nasazení. Hráli jsme perfektně dozadu, asi doposud nejlépe v celé sezoně a to rozhodlo," mínil Mareš, podle něhož jeho tým byl lepší a mohl vyhrát i vyšším rozdílem.

Už v pondělí se hraje další zápas v Kladně, kam přijede ambiciózní a silný Přerov. Začátek je v 18 hodin.

HC Slovan Ústí – Rytíři Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Branka: 27. Roubík (Melka). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Špringl. Vyloučení: 3:3, bez využití. Střely na branku: 20:21. Diváci: 2016.

Ústí nad Labem: Soukup – Vágner, Bernad, Brož, Kasík, Přindiš, Zajíc, Husák – Melka, Roubík, Doležal – Kloz, Vrdlovec, Dalecký – Moučka, Gengel, Loskot – Navarra, Macek, Markulinec.

Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Ptáček, Ulrych, Růžička, Kehar, Matula – Tenkrát, Burger, Machač – Tůma, Kubík, Ton – Jánský, Přikryl, Strnad – Pekr, Zikmund, Redlich.