Kladno nenasadilo svoje nejdražší borce Jágra, Plekance, Marosze a Frye, Vrchlabí zase Heřmana, Kajínka, Linharta či do brány Kantora. Zářili jiní, hlavně domácí kvarteto Košarišťan, Snuggerud, Jelínek a Hlava.

Domácí ukázali znalost pravidel a na první čtyři vteřiny nasadili zraněného obránce Suchánka. Posila z Budějovic by totiž jinak nestihla do případného finále odehrát povinný počet 15 zápasů, a tak Rytíři sáhli k tahu, jaký předvedli s Jaromírem Jágrem před třemi roky.

Zápas tak byl úplně jiný než nedávná televizní řež z Podkrkonoší. V první třetině měly oba celky ke gólu docela blízko, ale Košarišťan i Soukup odolali a víc zaujala potyčka mezi náhradním kapitánem Kladna Melkou a urostlým Mrňou. Spíš si ale očichali rukavice a jelo se dál do druhé třetiny, v níž Rytíři zápas čtyřmi trefami rozhodli. Soukupa nejdřív překonal dorážkou Hlava a pak přišly dvě slepené branky během pouhých 17 vteřin.

Nejdřív se povedla superakce juniorské formaci, kde si Jelínek vzpomněl po dvou letech, že je velký talent. Naservíroval první gól mezi muži Tomáši Bernatovi a od té chvíle právě Jelínek, Hlava a Snuggerud byli nejlepšími hráči na ledě. Právě Hlava připravil další trefu důraznému Kubíkovi a do pauzy ještě nejproduktivnější hráč Rytířů v sezoně pohodlně zakončil akci už chválených spoluhráčů Snuggeruda a Jelínka.

Američan Luc Snuggerud, který v minulém kole v Šumperku dal svůj první gól za Kladno, byl také hlavní postavou poslední třetiny, v níž se trefil od modré v přesilovce, a jeho další důrazný průnik zakončil gólově snadno Routa. Stejně jako pro Bernata to pro něj byl první gól mezi muži a odměna za to, že celou sezonu nemůže hokej hrát.

Poslední slovo patřilo Matýsovi, který změřil v přesilovce teplotu Košarišťanovi, který tak přišel o shutout. Paradoxně mnohem větší šance v utkání vychytal. Každopádně odchytal poslední dva zápasy a trenéři tak naznačili, že právě vytáhlý Slovák je pro ně mužem číslo 1 pro úvod play off.

Rytíři Kladno – Stadion Vrchlabí 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Hlava (Snuggerud), 27. Bernat (Š. Jelínek, Funk), 28. Kubík (Hlava), 35. Hlava (Š. Jelínek, Snuggerud), 53. Snuggerud (Melka), 54. Routa (Snuggerud) – 54. Matýs (Jirků). Rozhodčí: Grech, Čáp – Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1
Kladno: Košarišťan – Zacharčuk, Zelingr, Štochl, Snuggerud, Funk, Zajíc, (do 0:04 Suchánek) – Guman, Račuk, Bílek – Hlava, Melka, Routa – Machala, Kubík, Š. Jelínek – Hajný, Filip, Bernat.
Vrchlabí: Soukup – T. Jelínek, Matýs, Oliva, Niko, Kynčl, Jirků – Formánek, Chrtek, Nouza – Šír, Chalupa, Machač – Hozák, Šlaicher, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer.