Jedenáct zápasů čekal Jaromír Jágr na svou druhou trefu v play off. Zdálo se, že smůlu prolomil v pravou chvíli a jeho gól ze 45. minuty bude pro jeho Rytíře zlatý. Znamenal totiž vedení 1:0, navíc jeho tým předváděl zkušený výkon a Jihlavu, byť hrála lépe než ve středu, většinu utkání přece jen přehrával. Nakonec ale domácí srovnali, když už to málokdo čekal a v prodloužení byli rozhodnuti zasadit Rytířům už skoro smrtelnou ránu. Tu ale nakonec vyslal Adam Kubík.

Jihlava přišla po středě o oporu zadních řad Koláře, ale zase uzdravila Černého. Zápas byl ovšem už od první třetiny hlavně o brankářích. Kladno mělo navrch, Kubík, Machala a Marosz i slušné šance, ale Žukov ukázal, že Rusové v Česku umí i dobré dílo. Na druhé straně ke konci třetiny zazářil párkrát i Košarišťan.

Brankářská show pokračovala také po přestávce. Více se zpotil zase Rus, který kryl čtyři obrovské šance. Dvě měl Kubík, jednu v oslabení Machala po úniku s Plekancem a nejblíž byl asi Frye, jenž si brankáře roztáhl, ale ten stihl betonem puk vytěsnit. Na druhé straně ale občas hořel led také, zejména při akcích Čachotského a Pekra bylo Rytířům úzko.

Do třetí třetiny se správně naburcoval Jágr. Nejprve vodil obránce a zakončil skvěle, jenže ještě lepší byl Žukov. Za chvilku už souboj dvou velkých postav skončil vítězně pro toho zkušenějšího. Jágr v přesilovce trefil dokonale k tyči a Kladno konečně vedlo.

Jihlavě však dalo šanci dvěma po sobě jdoucími tresty pro Hlavu a Košarišťana, po němž měli domácí výhodu 70 vteřin přesilovky pět na tři. Jenže tu trio Plekanec, Zacharčuk a Snuggerud ubránilo skvěle. Jejich tým pak zkušeně Duklu nepouštěl k ničemu, ale v samém závěru Rytíři vše pokazili. Po vyhozeném puku Fryem šli do čtyř a 15 vteřin před koncem zůstal před bránou nekrytý Fronk – 1:1.

Jenže zatímco v Kladně rozhodli brzy prodloužení Jihlavané, na jejich ledě jim Rytíři vrátili stejnou mincí – volný Kubík prolomil svoji čtvrteční smůlu a parádní střelou pod horní tyč vyrovnal stav série.

„Akorát jsem skočil na led a obránce puk výborně vyhodil na mě. Byli jsme tam sice s Plekym dva na jednoho, ale já nechtěl nic vymýšlet,“ těšilo střelce Adama Kubíka.

Druhý střelec Jiří Fronk byl pochopitelně smutný, že jeho emotivní trefa nakonec Jihlavě radost nepřinesla. „Ale v Kladně jsme vyhráli dvakrát, pokusíme se i potřetí,“ řekl.

Jeho mužstvo hrálo lépe i podle asistenta trenéra Karla Nekvasila. "Ale Kladno je strašně silné na puku a my máme obrovské problémy se na puk dostat. A když už, tak se na něm udržet. Také jsme měli spoustu zbytečných vyloučení, inkasovali a pak se v tom plácali," řekl Nekvasil, který Duklu pochválil za vyrovnání, ale už ne za vstup do prodloužení. "Nastoupili jsme jako lajdáci. Čekali jsme, že na ně po vyrovnání vlítneme, ale udělali jsme chybu ve střídání a oni ji z brejku využili," litoval Nekvasil.

Hostující Jiří Burger litoval mnoha dobrých šancí na otevření skóre, a když už branka z hole Jágra přišla, věřil, že Rytíři zápas dotáhnou. "Bohužel chvilku před koncem jsme šli do čtyř a patnáct sekund před koncem přišla branka Jihlavy. Byla to pro nás velká rána, ale v prodloužení jsme zápas překlopili na naší stranu. U nás panuje obrovská spokojenost, sérii jsme srovnali na 2:2 a začíná se od nuly, akorát na dva vítězné zápasy," usmál se Burger.

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1 )

Branky a nahrávky: 60. Fronk (Čachotský) - 45. Jágr (Snuggerud, Plekanec), 63. Kubík (Mikliš). Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:7, navíc Račuk (K) na 10 min.. Využití: 1:1. Stav série: 2:2.

Jihlava: Žukov – Bukač, Dundáček, Černý, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Harkabus, Fronk, Illéš – Čachotský, Lichanec, T. Havránek – Jiránek, M. Zadražil, Pekr – Chlubna, Čermák, Vítězslav Brož.

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk – Machala, Plekanec, Jágr – Kubík, Marosz, Hlava – Melka, Pitule, Račuk – Jelínek, Machač, Bílek.

close Čtvrtý zápas finále hokejové Chance ligy mezi HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno. info Zdroj: Deník/Jaroslav Loskot zoom_in Čtvrtý zápas finále hokejové Chance ligy mezi HC Dukla Jihlava a Rytíři Kladno.