Kladno ukončilo na Slavii pětizápasové čekání na plný bodový zisk, při němž nastřádalo pět bodů. Úspěchem v O2 aréně, kde předtím naposledy vyhrálo v říjnu 2009 a následně vyšlo čtyřikrát naprázdno, navázalo na páteční výhru nad Třincem 3:2 po samostatných nájezdech Možná rozhodují krok k účasti v play off a úniku tvrdému boji ve skupině o udržení v extralize, kterou Kladno hrálo předešlé tři roky, udělal svou trefou Bicek.

"Vybojovali jsme na levém mantinelu puk, Pavel Patera dostal na modrou a našel mě na červené. Bek Slavie (Krejčík) zůstal trošku stát, chtěl jsme ho obejít z pravé strany, ale natáhl se na mě, tak jsem udělal rychlou kličku do středu," popisoval třiatřicetiletý slovenský forvard svou akci, kterou zakončil přesnou střelou do levého horního rohu branky Dominika Furcha.

"Viděl jsem, že Pavel (Patera) jde do brány, tak jsem to tam poslal," usmíval se Bicek. "Člověk někdy neví, co s pukem… Věděl jsem, že je málo času a nechtěl jsme něco navíc vymýšlet, aby se to náhodou neotočilo do protiútoku. Tak jsem vystřelil a padlo to tam."

Kladno v utkání dvakrát vyrovnalo a v závěru se Slavia tlačila za rozhodující branku, která by oživila její naděje na play off. "Bylo to 2:2 a vzali jsme si oddechový čas, protože jsme ztráceli puky ve středním pásmu, oni z toho vyráželi do protiútoků a měli tam pár šancí. Bylo trošku štěstí, že jsme dali gól necelé dvě minuty do konce. Zaplaťpánbůh za to. Každý bod je super a díky bohu za ty tři," navázal Bicek.

O jistotě účasti v play off ještě nechce vítěz Stanleyova poháru s New Jersey z roku 2003 mluvit. "Přestávka pro nás bude klidnější, ale ještě je pak ve hře patnáct bodů. Máme dobrou pozici. Kdybychom poslední zápasy (před přestávkou) prohráli, bylo by to určitě horší. Ještě není nic hotové, ale každá výhra nebo každý bod nás k tomu dostává blíže a blíže," dodal Bicek.