Co bylo na počátku vašeho rozhodnutí?

Hlavní impuls byl, že jsem se po zranění nedostával na led tolik, abych se mohl co nejrychleji vrátit do bývalé formy. Abych mohl odvádět stoprocentní výkony jako sezony předtím. Už před dvěma třemi týdny jsem o tom měl pohovor s vedením klubu. Teď se Kladnu po zranění Kumstáta ozvaly Karlovy Vary. Byla to shoda náhod. 

Byl jste po zranění, naskočil jste do rozjetého vlaku. Byla vaše očekávání reálná?  
Chápal jsem, že tady jsou hráči z NHL, že tolik prostoru na ledě mít nebudeme. Je mi ale třicet čtyři let, když člověk sedí na střídačce pět šest minut a pak tam vyběhne na jedno střídání, tak si nemyslím, že může odvést maximum. Na Kladno nemohu říct nic špatného, jsem ale zvyklý na něco jiného a teď už to tak nebylo. Nebyl jsem určitě spokojený.

Patřil jste mezi oblíbence kladenských fanoušků. Počítáte s tím, že by to mohli brát jako zradu a stejně jako Markovi Hovorkovi to dát při vzájemném utkání patřičně najevo?
Myslím, že jsem se na Kladně snažil odevzdat maximum. První sezona nebyla lehká, protože jsme hráli baráž a chtěli se udržet. Loňská byla lepší, postoupili jsme do předkola, avšak také to nebylo jednoduché. Fanoušci chodili a jsem rád,  že mi fandili. V týmu mám pořád hodně kamarádů a budu jim nadále přát,  teď je ale situace, že jsem se potřeboval pohnout dopředu a nemohl jsem.

Je pro vás Kladno uzavřená kapitola?
Jednání se nebráním. Člověk nemá nikdy říkat, že nikdy. Momentálně jsme ve  Varech  a chci odvádět sto procent tady.

Máte za sebou vítěznou premiéru, k tomu na ledě Sparty.
Naše lajna vstřelila dva góly a já měl dvě druhé asistence.Nebyl jsme zvyklý toho tolik odehrát a jsem rád, že mi premiéra tak dobře vyšla.

Za Spartu hrál Marek Hovorka, jenž měl podobné důvody odejít jako vy. Hovořili jste spolu?

Moc ne. Jen po utkání jsme prohodili pár slov a popřáli si hodně štěstí.