Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Bída s nouzí, body cestují na východ

Kladno – Hokejové Kladno padá do potíží. Před sérií tří těžkých duelů na venkovních stadionech si brousilo doma zuby aspoň na nováčka z Hradce Králové, jenže dobře hráli jen v první třetině a tu gólově nevyužili. Zbytek duelu už zvládli mnohem lépe Východočeši a po výsledku 1:2 si vezou tři body. Moc pěkný dáreček pro Jaromíra Jágra, který slavil v den utkání svátek.

24.9.2013 15

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové, 5. kolo ELH 2013-14, 24.9.13Foto: Josef Procházka

Zatímco v první třetině to vypadalo, že na ledě je hlavně Kladno, ve druhé se situace naprosto obrátila a také ve třetí vládl zkraje Mountfield.

Svůj tlak navíc přetavil v úvodní dva góly, byť ten první Podlešákův padl trochu se štěstím po nahození zpoza brány, které si Chábera srazil betonem do brány.

Po chvíli se trefil z přečíslení také Dej a teprve pak Rytíři šlápli na plyn.

Ovšem proti nim stál pevný Kantor. Vyčapal Tenkrátovu šanci a čtyři minuty před koncem i trestné střílení Francouze Treilleho nařízené za zalehnutí kotouče v brankovišti.

„Hraje tak dobře, že nám dává šanci vyhrávat takové duely jako dnes, protože v první třetině jsme kompletně ztratili kontrolu Kladeňáků a ukázalo se, jak je někdy důležité mít gólmana," uznal kvality svého brankáře kouč Mountfieldu Peter Draisaitl.

Kladno sice Kantora připravilo o čisté konto, když necelou vteřinu před koncem doklepl puk za jeho záda Rudovský, ale tím byl duel u konce.

„Nedali jsme skoro dva zápasy gól. A samozřejmě se dostáváme pod tlak, protože naše postavení v tabulce neodpovídá tomu, co bychom chtěli hrát. Měli jsme dát v první třetině dva tři góly, místo toho jsme se trefili až v poslední vteřině. A to už nedá udělat nic," soukal ze sebe zklamaný kouč Rytířů Zdeněk Vojta.

Ten se rozhodl trochu zariskovat a největší letní posilu Petra Tenkráta zařadil do třetí formace, zatímco ke kapitánovi Paterovi putoval mladý Havlíček.

„Jejich hra nebyla optimální, tak jsme to chtěli vyzkoušet. V první třetině to ještě šlo, ale od druhé jsme začali hrát nervózně a chybovali i v základních přihrávkách. Musíme hledat dál, protože Miloš Hořava, který celé formaci dodával sílu, stále ještě není v pořádku. Vyšetření magnetickou rezonancí ukázalo, že bude až šest týdnů mimo hru," dodal Zdeněk Vojta.

Petr Tenkrát přijal přeřazení do formace mladších hráčů (Eberleho a Lukáče) jako profesionál. „Je jedno, s kým hraju, jsem tu od toho, abych týmu nějak pomohl. Sestava záleží na trenérech a já s jejich rozhodnutím neměl žádný problém," říkal Tenkrát vyhlášený za svou neutuchající aktivitu domácím hráčem utkání.

„Bohužel, dnes tam tolik šancí nebylo, hokej byl opatrný a my dostali jako první góly. Už se to špatně otáčí," litoval, byť právě on měl za stavu 0:1 největší možnost srovnat, ale zblízka pálil do Kantora.

„Samozřejmě si všichni přejeme konečně vyhrát za tři body, ale musíme být trpěliví a nebláznit," dodal ještě.

Rytíři Kladno – Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:0, 1:2). Branky a nahrávky: 60. Rudovský (Hvalíček) – 47. Podlešák, 50. Dej (Mertl, Podlešák). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 2720.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Černošek – Havlíček, Patera, Kuchler – S. Treille, Dragoun, Rudovský – Eberle, Lukáč, Tenkrát – Strnad, Machač, Dalecký. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Hradec Králové: Kantor – Harant, Vydarený, Jank, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Dej, Mertl, Podlešák – L. Květoň, Knotek, Šimánek – Tvrdík, Langhammer, Škoda – Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

24.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 15

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Tereziánské babí léto
19

Tereziánské babí léto objektivem Jany Jiráskové

Na pacienty kladenské nemocnice čeká nový tomograf. Dokonalejší a šetrnější

Kladno – /FOTOGALERIE/Zprovoznění nového počítačového tomografu (CT) za necelých 20 milionů korun se v úterý dočkali lékaři i pacienti Oblastní nemocnice Kladno.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.