„Bylo tu super. Áda mi to hodil zpoza brány mezi kruhy a já střílel do prázdné," popsal autor gólu klíčový moment zápasu.

Potvrdil to, co se čekalo. Jeho tým musel nechat na ledě všechny síly. „Tam to je těžké. Hrají přímočaře, všechno hází hned dopředu. Hrálo se nahoru dolů a zápas měl parametry play-off," řekl Rudovský, který předtím rozhodoval zápasy v nájezdech.

Trenér Jindřich Lidický viděl vyrovnaný, tvrdý, rychlý zápas hraný ve výborné atmosféře, a také skvělé výkony brankářů. Duel ale podle jeho soudu nerozhodly individuality v řadách Rytířů. „Podali jsme komplexní, kolektivní výkon a zlepšili jsme se v obraně. Dva ze čtyř gólů jsme dostali v oslabení, jinak jsme ale ve čtyřech bránili výborně," řekl s tím, že za vítězným gólem šli, poněvadž se do poslední chvíle tlačili do útočného pásma.

Obyčejní smrtelníci se budou ve čtvrtek připravovat na silvestrovskou noc. Rytíři ale budou trénovat. „Jedeme furt. My ani nevíme, co je za den," usmíval se Lidický.

Skóre utkání otevřel, jak se na kanonýra sluší a patří, nejlepší střelec soutěže Vítězslav Bílek. Jeho zásah byl už čtyřiatřicátým v sezoně, čímž vyrovnal své loňské maximum z litoměřického dresu. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, přesilovku využil Vágner.

Rytíři však mají ve svých řadách zmíněného snajpra. Do vedení 2:1 je sice poslal kapitán Václav Skuhravý, pak ale Přerov dvěma zásahy skóre otočil. Poté přišly další velké chvíle elitního střelce, který během 74 vteřin dvakrát překonal gólmana Řehoře a vrátil svému týmu těsný náskok. Vyrovnávací branka padla v přesilovce.

Zubři přispěchali s odpovědí čtyři minuty před koncem, kdy srovnal na 4:4 Popelka. Kladenským se však podařil husarský kousek.

Necelé tři vteřiny před koncem odvrátil prodloužení Jan Rudovský, jemuž přihrával David Stach. Nejproduktivnější hráč druhé nejvyšší soutěže si připsal čtvrtou asistenci v utkání, jubilejní padesátou v ročníku a počet kanadských bodů na jeho kontě narostl na úctyhodných 66!

Přerov - Kladno 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky: 18. Vágner, 40. R. Pšurný, 44. Stoklasa, 56. Popelka - 14., 47. a 48. V. Bílek, 22. Skuhravý, 60. Rudovský. Rozhodčí: Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 2758.