„Věřím, že se z úterního zápasu poučíme, leccos jsme si k tomu museli říci. Snad nás přijede povzbudit spousta fanoušků a půjdeme do vedení 3:1. S tím do Ústí jedeme," řekl Bílek Kladenskému deníku.

Autor pětačtyřiceti gólů ze základní části sezony v pondělí a úterý marně útočil na ústecké brankáře Soukupa a Volkeho. Hlavně proti Volkemu šance měl, ale i kousek smůly. Vše vyvrcholilo ve třetí třetině, kdy si Víťa vybil vztek na hokejce a praštil s ní o led.

„Trochu jsem vytekl, je to tak. Celou sezonu mi to tam padá, a teď nic. Ale nervozitu si připouštět nebudu, nemá to cenu. Jasně, ode mě se čekají góly, ale na ledě vystupujeme jako tým a trefit se mohou i jiní," vysvětluje kanonýr, který měl v play-off potíže už před rokem.

V Litoměřicích nasázel v sezoně čtyřiatřicet branek, ve třech zápasech play-off ale ale žádnou nepřidal, i vinou absence dvorního spoluhráče Jaroslava Kally.

Rytíři však neměli problémy jen v koncovce. Odvetný zápas neodehráli zdaleka tak dobře jako pondělní a nakupili hodně chyb v obranné fázi. „Chyby jsme dělali na obou stranách hřiště, a to už nesmíme opakovat," ví Bílek, jehož formaci s Davidem Stachem a Denisem Kindlem si Ústí nehlídalo nijak speciálně, ale přece jen to bylo jinak, než v základní části.

„Hlavně při našich přesilovkách na nás jsou nalepení, ale to patří k play-off a my musíme reagovat. Něco jsme zkoušeli, ale co, to odkrývat nemohu," usmál se.

V Ústí se bude hrát na širším kluzišti a to by paradoxně pro dvojku Stach – Bílek měla být výhoda, byť jde o venkovní stadion.
„Mohla, bude víc místa. Ale také nemusela, to se nedá říct dopředu. Uvidíme, každopádně musíme udělat maximum a pokusit se o dvě výhry. Chceme je," dodal kladenský střelec Number 1.