Následovalo něco nečekaného – výměna do Českých Budějovic za Petra Sailera. Což o to, Jihočeši jsou klubem ještě ambicióznějším, jenže sezona se jim zatím vůbec nedaří. A s propadákem se svezl i Bílek, takže se rázem mluví o jeho návratu do Kladna.

„Já bych v tomhle nerad předbíhal, dokud vše není vyřešené. Ale přiznám se, že bych se rád ohřál zase doma a hrál za Kladno,“ nezastírá kanonýr, jenž ale letos stihl jen sedm branek. A jeho rozlet, který se pomalu dotýkal reprezentační brány, se hodně zbrzdil.

S Vary se nerozešel právě v nejlepším, výměnu jim trochu vyčítá. „Výměny sice patří k hokejovému životu, ale myslím, že z jejich strany to bylo trochu unáhlené a dost mě to zklamalo. Prostě bych čekal serióznější jednání. Jsme přece jen lidi, ne kus něčeho,“ dodává hořce.

Ani v Budějovicích se mu nedýchá úplně volně, vždyť kolem něj tryskají až hysterické záchvaty typu úmorného čekání na vyhazov kouče Bokroše, pro změnu nečekaný rychlý let manažera Látala nebo naposledy přestřelku na téma Chábera – Posmyk. „Mě spíš zajímá hra a je pravda, že se na led nedostávám tak často, jak by se mi líbilo,“ krčí rameny Bílek a přiznává, že Budějovice ve snaze zachránit sezonu sází raději na vlastní odchovance. „Dá se to tak říci.“

To by potřebovalo i Kladno, proto by se Bílek trenéru Zdeňku Müllerovi hodil. Zatím však chybí souhlas aktuálního zaměstnavatele – HC Mountfield. „S panem Müllerem v kontaktu jsem. Pro mě je to super chlap a mám v něho velkou důvěru. Nikdy mezi námi nebyl žádný problém, ani když jsem odešel. Vždyť hokej sám hrál, tak to chápe. Teď je ale vše v rukou mého agenta. Pokud by návrat nevyšel v téhle sezoně, končí mi smlouva a pak bych jako první určitě jednal s Kladnem. Opravdu bych se rád vrátil domů,“ uzavřel pětadvacetiletý útočník.