Rytíře po čase posílil opět Tomáš Plekanec a jeho návrat se vyplatil už po minutě a půl, kdy přesnou ranou změřil brankáři Šelepněvovi teplotu a otevřel skóre. Plekanec byl opět dominantní na buly, zářil při skvěle zahraných vsetínských přesilovkách a v závěru za stavu 4:3 zazářil i sportovním gestem, když odvolal přesilovku, kterou Kladno pískli rozhodčí omylem po zákroku na něj.

Vsetín zahrál mimořádnou ofenzivní partii, Kladenské dosud nikdo v sezoně na jejich stadionu nedostával tolik do úzkých. Jenže Rytíři předvedli, v čem je jejich síla, mají skvělé brankáře. Mladý Adam Brízgala kapituloval v první části pouze po dokonale sehrané přesilovce Valachů zakončené Robem v podstatě do prázdné. Rytíři poté utekli na 3:1, když se prosadil důrazný Kružík a ve druhé části po Kubíkově objetí brány ještě Strnad.

Zápas jim zavařil Kanaďan Nash zbytečně tvrdým zákrokem na Březinu, jímž vyřadil nejen hostujícího forvarda, ale i sebe. Dostal trest do konce zápasu a Vsetín ze své parádní disciplíny rychle Rácem převahu využil. Měl i další tutové šance, ale Brízgala předčasně přivolal vánoční poháru a čapal jako kouzelník Žito.


Vsetín dál pílil za vyrovnáním a Pechanec ho po necelé minutě třetího dějství trefil po úniku a parádním manévru. Začínalo se znovu, ale Kladno se z koně shodit nenechalo. Sedmou výhru v řadě mu vystřelil dvěma trefami Ladislav Zikmund, když využil krásné přihrávky Svedlunda a Machače.

Hosté sice ještě jednu přesilovku měli, ale tu domácí ubránili a při závěrečné power-play Strnad technickým gólem po faulu Slováčka pečetil na 6:3.

Úplná koncovka byla ještě výživná, Kladenským se vůbec nelíbil vsetínský atak na Plekance u střídaček a hostům zase výpad Jelínka. Ke rvačce však nakonec nedošlo.

Kladenský trenér Jindřich Lidický čekal těžký zápas a to se mu potvrdilo. Souhlasil, že na pohled byl pěkný. "Hrálo se nahoru dolů a přesilovky soupeře byly smrtící. Naštěstí je neproměnili a gólman to párkrát chytil. Hráli je ale opravdu moc dobře," pochválil soupeře Lidický, podle něhož bylo utkání vyrovnané. "V závěru se nám podařilo odskočit, nicméně vyhrát  mohl kdokoliv. Gól jsme ale dali my a to rozhodlo. Soupeř hrál opravdu výborně." 

Vsetínský Luboš Jenáček žehral na poslepovanou sestavu svého týmu bez Holomka nebo Frola. "Hlavně obrana byla mladá, přesto se s tím kluci poprali dobře. Nehrál se špatný hokej, mělo to nasazení. My jsme ale dostali lekci z produktivity. Měli jsme dostatek vyložených šancí, ale nebyli jsme v koncovce natolik produktivní, abychom dali více gólů," litoval Jenáček a nesouhlasil, že zápas rozhodly výkony brankářů. "Kladno mělo také šance a v koncovce mělo určitě větší kvalitu. Díky tomu vyhrálo," mínil Jenáček. 

Rytíři Kladno – VHK Robe Vsetín 6:3

Branky a nahrávky: 2. Plekanec (J. Strnad, Vampola), 13. Kružík (T. Kaut, Redlich), 27. Strnad (Kubík, Vampola), 49. Zikmund (Svedlund, Machač), 52. Zikmund (Machač), 60. Strnad – 12. Rob (Pechanec, Teper), 29. Rác (Mikuš). Rozhodčí: Grech, Kostourek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:6 + Nash (KLA) 5 min. a do konce utkání a Hajný (KLA) a Vítek (VSE) 10 min.. Využití: 1:2. Střely na branku: 35:43. Diváci: 1716. Třetiny: 2:1, 1:1, 3:1.

Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Svedlund, Zelingr, Kehar, J. Říha, Veber – Vampola, Plekanec, Strnad - Kubík, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Jelínek.

Vsetín: Šelepněv - Mikuš, Hryciow, Ondračka, Slováček, Jenáček, Teper – Rác, Pitule, Kopta – Rob, Pechanec, Jonák – Vávra, Kucharczyk, Březina – Vítek, Šilhavý, Klímek.