„Smířeni s baráží určitě nejsme, ale je pravda, že hlava, když se ti nedaří, je úplně někde jinde. A když dostaneme takový gól, jaký jsme v úvodu dostali, tak to kluky dost podrazí. Ale je prací nás trenérů i hráčů se s tím poprat a v žádném případě smíření nenastává. Jsem přesvědčen, že to urveme a tu zlou deku roku rozbalíme," byl po utkání stále ještě bojovně naladěn asistent trenéra Rytířů Josef Zajíc.

Rytíři dvakrát v sezoně Zlín zdolali, v pátek si o tom však mohli nechat jen zdát. Soupeři zpočátku stačilo okouknout jakous takous domácí snahu o tlak, pak vstřelil Valentou trochu náhodně gól tečovanou střelou. A když v úvodu druhého dějství s pomocí hole bránícího Černoška proměnil přesilovku, zápas ovládl.

Hokej to ale hezký nebyl, ani z jedné strany. V případě hostů ale účel světil prostředky.

„Tak strašnej hokej jsem tady ještě neviděl," komentovali dění dva prošedivělí fanoušci při odchodu ze stadionu.

Kladno bylo v té chvíli hodně dole, trenér Jiří Čelanský se marně na lavičce rozčiloval. První ránu jeho týmu vyslal ve druhé části na bránu Kaberle. Byla z půlky…

Pak ale mužstvo přece jen občas zajiskřilo, jenže na brankáře Kašíka recept najít nedokázalo. Ten si nakonec čisté konto vysloužit musel, když v první dějství zastavil tutovku Zagrapana, ve druhé Dragouna a ve třetí stejného hráče – to mu navíc pomohla i tyčka.

Jenže Valaši měli šancí o dost víc, jejich přesilovka připomínala na rozdíl od kladenské přesilovku a poměrně v klidu duel dohráli. Až do chvílemi vypadalo, že se ani moc nezpotili. „Jen jsme byli dobře takticky připravení a nachystáni na hru Kladna. Sbírali jsme všechny protečované puky, nepouštěli jsme do tlaku a nalomil je i náš vedoucí gól," hodnotil asistent hostů Juraj Jurík. „Také druhý gól z přesilovky byl trochu šťastný a pak už jsme si zápas pohlídali. I díky výbornému Kašíkovi v bráně," usmál se.

Rytíři Kladno – PSG Zlín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Valenta (Melenovský, Řezníček), 25. Čajánek. Rozhodčí: Lacina, Hodek – Bádal, Lučan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2412.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, Černošek, Doudera, P. Hořava, Jankovič, Gutwald – Treille, Dragoun, Lukáč – Tenkrát, Zagrapan, Rudovský – Eberle, Patera, M. Hořava – Šilhavý, Havlíček, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Tesařík, Urbanec, Řezníček, Valenta – Balaštík, Leška, O. Veselý – Okál, Čajánek, P. Sedláček – J. Ondráček, Holík, Köhler – Honejsek, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Vlach, Jurík a Hrazdira.„Vzhledem k tomu, jak málo střílíme gólů, tak nám schází víc důrazu a chuti jít si třeba pro faul. Tyhle atributy zápas rozhodly. Proti Zlínu je strašně těžké přejít střední pásmo, tam jsme měli vytěžit z naší taktiky víc," dodal Josef Zajíc a na otázku, co by v současné situaci udělal jako hráč, našel vtipnou odpověď. „Zmlátil bych kolegu Juru Juríka. Ba ne, on by mi ujel," usmál se jinak posmutnělý Josef Zajíc.